Można zapisywać się na Tokyo Marathon 2021

Wczoraj ruszyły zapisy na maraton w Tokio, który  ma odbyć się 17 października. Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy przygotowali pulę prawie 25 tysięcy pakietów, o 13 tysięcy mniej niż w 2019 roku. W ubiegłym roku w biegu w stolicy Japonii wzięło udział tylko około 200 biegaczy elity.

Tokijski maraton miał się odbyć pod koniec lutego, ale został przełożony na trzecią niedzielę października. Japończycy, podobnie jak cały biegowy świat, mają nadzieję, że do tego czasu uda się opanować pandemię COVID-19.

Zwykle na ulice Tokio wybiegało około 38 tysięcy zawodników, ale w tym roku liczba uczestników została ograniczona do prawie 25 tysięcy osób.

Zapisy przyjmowane są od wczoraj, a chętni do startu w Tokio muszą się pospieszyć, bo zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 31 marca. Link do formularza rejestracyjnego znajduje się na tej stronie. Koszt pakietu startowego wynosi 1850 yenów, czyli około 660 złotych.

Warto pamiętać, że w pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia od maratończyków, których plany udziału w ubiegłorocznej edycji wydarzenia pokrzyżował koronawirus. Otrzymali oni od organizatorów szansę wyboru biegu w 2021 lub w 2022 roku.

Na start 17 października ostatecznie zdecydowało się około 7 tysięcy osób, a to oznacza, że w połowie kwietnia rozlosowanych zostanie najwyżej kilkanaście tysięcy pakietów startowych. Cześć miejsc zarezerwowano również dla mieszkańców Tokio.

Organizatorzy zastrzegli, że odwołają zawody, jeśli w ciągu miesiąca poprzedzającego maraton z powodu pandemii zostanie wprowadzony stan wyjątkowy.

red

fot. Twang_Dunga, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons