Jak grać w ruletkę online

Gra w ruletkę wirtualną cieszy się sporym zainteresowaniem i zajmuje najwyższe pozycje w rankingu najlepszych zabaw hazardowych. Gra w ruletkę jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych zabaw stołowych. Ruletka online przyciąga graczy wysokim poziomem emocji, oryginalnym stylem gry i porywającymi nagrodami. Istnieje opcja progresywnej gry w ruletkę internetową, która zapewnia możliwość zdobycia jackpotu progresywnego. Dzisiaj gra w ruletkę jest legalna w Polsce w tych kasynach wirtualnych, które posiadają zezwolenie odpowiednich organów na prowadzenie działalności hazardowej.

Najważniejsze zasady gry w ruletkę wirtualną

Cała zabawa jest rozgrywana przy specjalnym stole, składającego się z dwóch części. Platforma i koło ruletki mają pola o czerwonym i czarnym kolorach, które są pronumerowane. Wygrana w grze zależy od typu stawki i rodzaju gry.

Najpopularniejsze stawki w grze w ruletkę online to:

  • parzyste lub nieparzyste;
  • czerwone lub czarne.

Procent szans na zwycięstwo dla tych stawek stanowi 50%. Jeśli gracz dokona zakładu na konkretną liczbę, procent szans na zdobycie wygranej wynosi 1 do 37 lub do 38. Z uwagi na to, że rozrywka jest całkowicie losowa, przewidzenie wyników zabawy i opracowanie strategii gry w ruletkę nie jest możliwe.

Fani ruletki online mogą wybrać jeden z dwóch trybów tej zabawy w kasynie wirtualnym: z prawdziwym dealerem i bez udziału krupiera. Jeśli wybieramy grę bez profesjonalnego dealera, będziemy grać przeciwko systemowi. Gra w ruletkę z realnym krupierem pozwala na uzyskanie niezapomnianych emocji i mnóstwa porywających nagród.

Rodzaje ruletki wirtualnej

Niewątpliwą zaletą tej niecodziennej gry jest jej różnorodność. Deweloperzy gier hazardowych opracowali wiele ciekawych odmian ruletki.

Kasyna internetowe mają do zaoferowania poniższe rodzaje ruletki:

  • europejska;
  • francuska;
  • amerykańska.

Te typy ruletki różnią się ilością dealerów i ilością zer na polu. Przed uruchomieniem prawdziwej gry w ruletkę warto przetestować wspominane rodzaje w trybie demonstracyjnym. Darmowa ruletka online to skuteczny sposób na uzyskanie niezbędnego doświadczenia i zrozumienie podstawowych zasad zabawy.

Warto wiedzieć, że francuska ruletka zawiera jedno zero i 36 liczb na polu. Podczas tej gry kasyno wirtualne ma najmniejszą przewagę nad graczem. Przewaga platformy hazardowej wynosi 1,35%.

Najbardziej lubianym typem jest ruletka europejska. Ten rodzaj można znaleźć praktycznie w każdym kasynie wirtualnym. Na pole do gry znajduje się 37 liczb, w tym też zero na zielonym tle.

Rozgrywka wirtualna jest prowadzona przez 3 dealerów:

  • krupier dealer – prowadzi grę;
  • krupier chipper – wypłaca wygraną i układa żetony;
  • krupier inspektor – nadzoruje całą rozrywkę.

Przewaga operatora nad graczem wynosi 2,7%. Wypłacalność tego rodzaju ruletki stanowi 98%.

Jak grać w ruletkę internetową na żywo

Gra w ruletkę live odbywa się z udziałem realnego dealera. W trakcie takiej zabawy każdy fan ruletki stołowej może poczuć klimat prawdziwego kasyna w zaciszu własnego mieszkania. Każdy gracz ma możliwość obserwowania dealera i przebiegu całej rozgrywki za pomocą transmisji na żywo, gdziekolwiek się znajdujemy. Gracze z pewnością docenią klimat porywającej gry i możliwość komunikacji z krupierem przez czat online. Gra w ruletkę w trybie live wymaga od graczy podjęcia błyskawicznych decyzji i sporego skupienia się na tej zabawie hazardowej.

artykuł sponsorowany

fot. Heather Gill/unsplash