Prawdziwe Programy Treningowe Postaci ze Świata Gier

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, jak to możliwe, że Rich Wilde potrafi tak szybko uciekać, Doom Guy potrafi udźwignąć najcięższe spluwy, a nieco gruby hydraulik Super Mario mógłby pokonać olimpijczyków w skoku w zwyż, mamy dla ciebie odpowiedź. To podany na wesoło plan ściśle tajny plan treningowy, który ci bohaterowie zdradzili tylko nam.

Super Mario: nie gruby, tylko grubokościsty

Ten znakomicie znany wszystkim hydraulik potrafi skakać wyżej niż Kozakiewicz w Moskwie. Jego sekret? Ćwiczenia budujące mięśnie nóg, przysiady i codzienna jazda na rowerze przygotują cię do wyzwań takich jak ratowanie księżniczek z zamku Bowsera. Do repertuaru warto włączyć też skakankę, która jest niedocenianym, ale ważnym przyrządem treningowym. Inne ćwiczenia użyteczne do budowania mieśni nóg i łydek to między innymi przysiady ze sztangą albo ciężarkiem (uważaj jednak na kręgosłup), wykrok boczny i kettlebell swing, w którym wyrzucasz przed siebie ciężarek, startując z pozycji zgiętych nóg. Budowanie mięśni nóg zapewni ci zresztą nie tylko mocne łydki, ale też solidną kondycję.

Rich Wilde: Kardio przede wszystkim

Dzielny archeolog Rich Wilde nie ma łatwo. Poszukując starożytnych skarbów i odkrywając tajemnice pradawnych cywilizacji, musi zmagać się z wieloma niebezpieczeństwami, a to wymaga znakomitej wydolności. W końcu ucieczka przed gigantyczną toczącą się kulą, albo unikanie jadowitych węży z amazońskiej dżungli to nie przelewki. Jak zatem uzyskać wydolność, która pozwoli zachować wam głowę w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach? Droga do tego wiedzie przez ćwiczenia kardio.

Sekretem sukcesu tych ćwiczeń jest regularność. Dlatego powinieneś znaleźć czas codziennie na co najmniej jedno ćwiczenie o średniej intensywności, trwające pół godziny. Wśród dobrych ćwiczeń kardio wybierz bieg, najlepiej w trybie interwałowym, czyli szybki i wolny na przemian. Jeżeli natomiast pogoda nie dopisuje, ćwicz kardio na siłowni. Po 15 minut na wioślarzu i 15 minut na bieżni, sprawi że nabierzesz mocnej kondycji. W weekendy warto też wyskoczyć na rower, starając się wybierać trasy o długości co najmniej 10 kilometrów, najlepiej w trudniejszych warunkach, to znaczy pod górę, albo na leśnej nawierzchni.

Nie wiesz kim jest Rich Wilde? Poznaj lepiej dzielnego archeologa, grając na automatach jakie udostępnia kasyno online dla polskich graczy. Internetowe sloty od Play’n Go, w jakich występuje Wilde to między innymi Rich Wilde and the Tome of Madness, w którym nasz bohater zmierzy się z pozaziemskimi siłami, czy Rich Wilde and The Shield of Athena, stawiający poszukiwacza przygód przed wyzwaniem zdobycia skarbów antycznej Grecji. Natomiast w Rich Wilde and The Wandering City, podróżnik wyrusza w śnieżne Alpy. Jak sami widzicie, takie wojaże po całym świecie muszą wymagać dobrej kondycji!

Doom Guy: kiedy potrzebujesz dużo mięśni

Najpotężniejszy obrońca ludzkości i bohater gry Doom, musi mieć dużo siły, aby pokonać zagrożenie nie z tego świata. W końcu mega spluwa o wdzięcznej nazwie BFG nie udźwignie się sama. Doom Guy koncentruje się więc na ćwiczeniach siłowych, dbając o brzuch i ramiona. Hantle i kalistenika będą twoim najlepszym przyjacielem. Ćwicząc regularnie martwy ciąg, podnoszenie się na drążku czy wyciskanie, szybko nabierzesz mięśni. Przy ćwiczeniach siłowych, warto też zadbać o odpoczynek. Nie trenuj więcej niż sześć dni w tygodniu, aby dać organizmowi czas na regenerację.

No i oczywiście, budując mięśnie, należy najpierw stworzyć masę. Nie zapomnij więc o odpowiedniej diecie, bogatej w białko i dobre oleje. Dania takie jak duszony kurczak z warzywami to idealne źródło protein, które będzie nie tylko pożywne, ale i smaczne. Tak najedzony, będziesz mieć wiele sił, aby skopać tyłki najeźdźcom z innego świata.

mat. part.

fot. Itamar Kazir Tank/ pixabay.com