Pierwszy Górski Zimowy Runmageddon!

Zimowy RunmageddonW marcu przyszłego roku w Wierchomli po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się Górski Zimowy Runmageddon. Uczestnicy Runmageddonu, dzięki współpracy z kompleksem narciarskim Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, będą mogli spróbować swych sił w nowej górskiej lokalizacji ekstremalnego biegu przeszkodowego.
Runmageddon po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom uczestników, którzy uwielbiają piekielne, górskie wyzwania. Po sukcesie w Myślenicach (Góra Chełm) Runmageddon poszerzył zakres organizowanych eventów o Beskidy. Do Myślenic dołączył w ostatnich miesiącach Szczyrk, a od przyszłego roku wszyscy kochający ekstremalne zmagania poznają trasę w Wierchomli. Będzie to pierwszy Runmageddon Górski zorganizowany zimą! Na startujących czekać będą dwie formuły – Rekrut (6 km i 30+ przeszkód) oraz Classic (12 km i 50+ przeszkód).
Drastycznie niskie temperatury, różnica przewyższeń, mordercze przeszkody – z tym będą musieli zmierzyć się uczestnicy Runmageddonu na rozległych terenach kompleksu Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Pierwszy, Zimowy Runmageddon Górski będzie ogromnym testem sprawności fizycznej oraz charakteru startujących. Uczestnicy Runmageddonu mocno odczują na sobie oddech zimy. Niewątpliwie będzie to kolejne utrudnienie na trasie. Górskie edycje Runmageddonu do tej pory odbywały się w warunkach wiosenno-jesiennych, teraz start zimą będzie nie lada wyzwaniem. – mówi Jarosław „Jaro” Bieniecki, prezes Runmageddonu.
Fot. Angelika Hass
Wierchomla Mała, gdzie znajduje się ośrodek, zlokalizowana jest w Popradzkim Parku Krajobrazowym, który zajmuje przeważającą część Beskidu Sądeckiego. Miejscowość stanowi połączenie walorów turystycznych, rekreacyjnych, jak i historycznych. Zimą, za sprawą stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna, niewielka wioska Wierchomla zamienia się w kurort z prawdziwego zdarzenia. To zasługa 2 wyciągów krzesełkowych, 7 orczykowych i 11 km w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych w Polsce parków snowboardowych (400 m).
Pierwszy zimowy Runmageddon na naszej stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to wydarzenie niezwykłe. Pierwszy raz w sezonie zimowym będziemy gościć zarówno narciarzy i snowboardzistów, jak i zwolenników ekstremalnych biegów przeszkodowych; pierwszy raz w historii Runmageddon zostanie zorganizowany w górach zimą. Będzie ekstremalnie, zimno i oczywiście pięknie, ponieważ cały kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny położony jest w niezwykle malowniczej okolicy. – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla i Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.
Fot. Angelika Hass
W ramach współpracy nad marcowym Runmageddonem kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla przygotował specjalną ofertę dla uczestników i ich rodzin – atrakcyjne pakiety pobytowe w rodzinnym Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort: www.wierchomla.com.pl. Składają się na nie m.in. energetyczne posiłki i masaż. Dzięki temu będzie się można wzmocnić przed biegiem, jak i odprężyć po nim. Amatorzy prostoty i bliższego kontaktu z naturą będą mogli przenocować w drewnianych domkach znajdujących się tuż przy stacji po stronie Wierchomli Małej.