Od biegaczy dla biegaczy. Słuchaj „Biegowych Podcastów”

„Biegowe Podcasty” to cykl rozmów z ciekawymi gośćmi – ekspertami, sportowcami, organizatorami imprez biegowych.  Rozmawiamy z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które będą przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy.

– Uruchomiliśmy „Biegowe Podcasty”, bo sami na treningach często słuchamy takich audycji – mówi Marcin Dulnik, redaktor naczelny portalu biegowe.pl. – Mamy ambicję, aby miesięcznie przygotowywać dwa odcinki. Z całą pewnością nie zabraknie nam ani tematów, ani gości. O bieganiu potrafimy rozmawiać godzinami – dodaje.

Odcinki:

Gospodarz podcastu

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

– Cieszę się, że mogę być częścią nowego projektu portalu Biegowe.pl. Chcemy dotrzeć do fanów biegania, szczególnie tych, którzy są na początku swojej sportowej drogi. Będziemy rozmawiać o największych biegowych potrzebach, najciekawszych imprezach, a także zafundujemy słuchaczom solidną dawkę motywacji, okraszoną dobrym poczuciem humoru. Bo w końcu nie można tego naszego biegania traktować całkowicie serio – mówi Damian Bąbol.

Damian Bąbol to zapalony biegacz z czterema ukończonymi maratonami na koncie. Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

„Biegowe Podcasty” można słuchać m.in. w SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle PodcastsCastbox.

red

fot. Jonathan Velasquez/unsplash