Zimowy Runmageddon opanuje warszawskie lotnisko

Runmageddon Warszawa

Po raz pierwszy w historii areną Runmageddonu, cyklu najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie, będzie Lotnisko Warszawa-Babice. Wielkie sportowe wydarzenie otwierające sezon 2018 zaplanowano na 13 stycznia a organizatorzy spodziewają się, że na jego starcie stanie ponad dwa tysiące uczestników.
Startujący będą mieli do dyspozycji dwie formuły – Rekrut na dystansie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami oraz Intro, czyli 3 km z minimum 15 przeszkodami. 
Inżynierowie Runmageddonu już pracują nad tym, aby trasa premierowej imprezy w sezonie 2018 była atrakcyjna i ekstremalna. Mimo płaskiego profilu terenu uczestnicy mogą spodziewać się morderczych przeszkód i wielu okazji do sprawdzenia swojej siły i charakteru. Ze względu na specyfikę lokalizacji oraz porę roku tym razem trasa nie będzie prowadziła przez mokradła i rowy z wodą. Być może pojawi się przeszkoda lodowa, ale o tym zdecydują sami uczestnicy w specjalnym głosowaniu. Nowością na zimowych imprezach Runmageddonu będzie Strefa Relaksu. Znajdzie się w niej ogrzewalnia i ciepłe prysznice. Skorzystać z niej będą mogli wszyscy Runmageddończycy, którzy otrzymają również rozgrzewające napoje. 
Początek roku to czas postanowień noworocznych i rozpoczynania walki o lepszego siebie. Czy można wyobrazić sobie lepszą okazję do wykonania pierwszego kroku w tym kierunku niż udział w Zimowym Runmageddonie? Dla uczestników przygotowaliśmy do wyboru formuły Intro i Rekrut. Zdecydowaliśmy się na lokalizację w postaci Lotniska Warszawa-Babice ze względu na wygodny dojazd i przestronność terenu. Wiemy, jak zaaranżować w tym miejscu trasę, której pokonanie będzie sporym wyzwaniem. Do tego, po raz pierwszy w historii będzie okazja pokonywać przeszkody podziwiając startujące samoloty! Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że temperatura podczas zimowych imprez Runmageddonu jest kolejną dodatkową przeszkodą. Dlatego każdy, kto dotrze do mety styczniowej edycji, może liczyć na królewskie traktowanie. W komfortowych warunkach uczestnicy szybko dojdą do siebie i będą mogli – nomen omen! – na gorąco dzielić się wrażeniami ze startu. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do Warszawy na start nowego sezonu” – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu. 
Udział w styczniowej odsłonie Runmageddonu to pierwszy krok w drodze po tytuł Zimowego Weterana. Aby zdobyć to wyróżnienie, należy ukończyć imprezy w formułach Rekrut, Classic i Hardcore podczas pierwszych trzech imprez w sezonie 2018, które odbędą się w Warszawie, Ełku i Wierchomli. O tym, że to niełatwe zadanie, świadczy fakt, że w 2017 roku tytuł Zimowego Weterana wywalczyło tylko 150 osób.
Runmageddon zawita na Lotnisko Warszawa-Babice, zarządzane przez Centrum Usług Logistycznych, po raz pierwszy w historii. Obiekt znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy, a wśród jego użytkowników wymienić można m.in. Aeroklub Warszawski, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz właścicieli prywatnych samolotów. W przeszłości Lotnisko Warszawa-Babice było miejscem wielkich imprez muzycznych. Właśnie na nim w 1996 roku odbył się jedyny w Polsce koncert Michaela Jacksona, na którym bawiło się ponad 120 tysięcy osób. Występowała tam również Madonna i zespół AC/DC.