Kosmiczne tempo zapisów na 6. Nocny Wrocław Półmaraton!

 

Zapisy do 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu ruszyły równo o północy 1 stycznia i po dwóch dniach przyjmowania zgłoszeń, już ponad 6200 pakietów startowych znalazło swoich nabywców a 7800 osób zarejestrowało się do biegu! Organizatorzy przygotowali w sumie 12 tysięcy miejsc, ale w takim tempie cała pula numerów wyczerpie się w rekordowym czasie. Wrocławski półmaraton wystartuje 16 czerwca o godz. 22:00. 
Dwa lata temu 10 tysięcy pakietów na wrocławski półmaraton rozeszło się w ciągu trzech miesięcy. W ubiegłym roku organizatorzy zwiększyli limit startujących do 11 tysięcy miejsc, a wszystkie rozeszły się w ciągu miesiąca. W tym roku znów zwiększono limit o kolejny tysiąc osób, a organizatorzy szacują, że przy obecnym tempie zapisów 12 tysięcy pakietów startowych zostanie wyczerpanych najpóźniej do dwóch tygodni od rozpoczęcia zapisów. Już dziś można powiedzieć, że 6. edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu znów będzie rekordowa!
Ogromne zainteresowanie biegaczy wrocławskim półmaratonem z pewnością wynika z jego wyjątkowości. To jedyny w Polsce bieg na tym dystansie, odbywający się nocną porą, po efektownie oświetlonym Wrocławiu. Trasa celowo poprowadzona jest przez interesujące miejsca mające swój wyjątkowy klimat: Most Grunwaldzki, Rynek czy Ostrów Tumski. Tak jak w latach ubiegłych, utworzona zostanie tzw. grupa turystyczna, w której biegnących uczestników nie interesuje bicie rekordów, ale opowieści o zabytkach i najciekawszych miejscach Wrocławia, przekazywane przez pacemakera – przewodnika.
Półmaraton w stolicy Dolnego Śląska stoi pod znakiem wydarzeń tematycznych odbywających się podczas pokonywania trasy. W latach ubiegłych uczestnicy biegu mogli podziwiać finał programu „Mosty”, gdy mogli przebiegać przez wrocławskie mosty rozjaśnione efektowną iluminacją i dźwiękiem. Podczas czwartej edycji biegu mogli posłuchać na trasie muzyki klasycznej, granej na żywo, a ostatnia edycja stała pod znakiem filmu i muzyki filmowej. Także i w tym roku, Nocny Wrocławski Półmaraton będzie odbywał się w wyjątkowej stylistyce. Po motywach filmowych i muzyce klasycznej, przyszedł czas na epokę disco! Zawodnikom towarzyszyć będą hity lat 70, 80 i 90. Meta, po raz kolejny, zostanie wyznaczona wewnątrz Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, co umożliwi finisz przy aplauzie bliskich, znajomych i kibiców zasiadających na trybunach obiektu.


Od Nowego Roku można również zgłaszać się do udziału w 36. PKO Wrocław Maratonie, który odbędzie się 9 września. Do dziś zapisało się już ponad 760 biegaczy, chętnych zmierzyć się z królewskim dystansem w stolicy Dolnego Śląska. Limit uczestników wrocławskiego maratonu wynosi 6000 uczestników.

Zapisy do obu biegów prowadzone są do wyczerpania miejsc za pomocą stron internetowych: