4. Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz – pobiegnij z pomocą dla Natalki

Każdego roku RAFAKO Półmaraton Racibórz poprzedza bieg charytatywny, z którego dochód przekazywany jest na leczenie lub rehabilitacje dzieci z Raciborza. Dystans wynosi zaledwie 2 km. W biegu może uczestniczyć każdy, kto chce pomóc potrzebującym. Koszt wpisowego to jedyne 20 zł.

Biegacze, którzy co roku starują w półmaratonie oraz wiele innych osób, dla których pomoc drugiemu człowiekowi nie jest obojętna, chętnie i licznie uczestniczą w Mini RAFAKO Półmaratonie Racibórz. Pokonując wymagany dystans wspierają dzieci z Raciborza. Z pomocy skorzystali już: Magda, Wiktoria, Jurek i Michał. W tym roku na wsparcie liczy Natalka. 10-latka od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

Półmaraton Racibórz
Co trzeba zrobić? Wystarczy wykupić numer startowy i wystartować w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zapisy trwają na stronie online.datasport.pl. Im więcej osób weźmie udział w biegu, tym większą pomoc otrzyma Natalka. Dystans jest niewielki, można go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Trzeba mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Start przewidziano o godz. 9:00 z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Zamkowej. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg.

Dla mniejszych dzieci, dla których 2 km to jeszcze trochę dużo, na bieżni stadionu zorganizowany zostanie Charytatywny Kids Run (ok 200m), z pakietami startowymi oraz medalami. Zapisy na ten bieg odbywać się będą w sobotę (25.08) i w niedzielę (26.08) w Biurze Zawodów. Limit miejsc wynosi 200. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

Mini Półmaraton Racibórz

Przypomnijmy, że 4. RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Zawodnicy wystartują o godz. 10.00 z bieżni nowo wyremontowanego stadionu miejskiego i pobiegną nową, atestowaną przez PZLA trasą. Finiszować będą przy miasteczku biegowym, które tym razem zlokalizowane będzie przy Aquaparku H2Ostróg. Wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Wszyscy biegacze, którzy ukończą półmaraton, wezmą również udział w losowaniu nagrody głównej, którą jest samochód Toyota Aygo.

W ramach półmaratonu odbędą się także IV Mistrzostwa Polski Energetyków, a swoją kategorię będą mieli również pracownicy oświaty, którzy wystartują w II Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Rejestracja do 4. RAFAKO Półmaratonu Racibórz prowadzona jest na stronie: online.datasport.pl, i potrwa do 20 sierpnia.

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym jest RAFAKO S.A.

 

mat.pras