Dwóch Mistrzów Polski na podium Runmageddonu Wałbrzych

Niecałe 1,3 tysiąca osób ukończyło premierowy wałbrzyski Runmageddon, który w weekend odbył się na terenie ośrodka Aqua Zdrój. W ramach imprezy zorganizowane zostały biegi w formule Classic na dystansie 12km z ponad 50 przeszkodami oraz w formule Rekrut na 6 kilometrowej trasie z co najmniej 30 przeszkodami.

Przyprawiający skalą trudności o dreszcze Multirig, Wariat czy Oponeo to tylko niektóre z przeszkód, które stanęły na drodze uczestników ekstremalnego Runmageddonu, który po raz pierwszy został zorganizowany w Wałbrzychu. Duża liczba podbiegów utrudniała pokonywanie tras nawet najwytrwalszym i najsilniejszym zawodnikom.

– Jestem pod dużym wrażeniem organizacji imprezy, ciekawego pomysłu i świetnej realizacji. Ale jeszcze bardziej podziwiam ludzi startujących w Runmageddonie, którzy pokazali hart ducha i mocny charakter. Myślę że także Wałbrzych pokazał się z dobrej strony-  powiedział prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemeja.

Organizatorzy przygotowali też coś dla najmłodszych. Podczas dwóch dni trwania Runmageddonu Wałbrzych, ponad 200 dzielnych uczestników stanęło na starcie jednokilometrowej i naszpikowanej ponad 10 przeszkodami trasy Runmageddonu Kids.

Na podium dwóch Mistrzów Polski

Runmageddon Wałbrzych rozpoczął się w sobotę startami serii Elite w formule Rekrut. Jej uczestnicy wyruszyli na trasę w dwóch turach o 8:40 i 8:50. Ten bieg okazał się szczęśliwy dla Teofila Deciuka, który zameldował się na mecie jako pierwszy. Tuż za nim przekroczył ją Zbigniew Ziober, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Salamon. Najlepsza w kategorii kobiet w formule Rekrut okazała się Paulina Gawroniuk, a 47 minut później zawody ukończyła Sandra Stefaniak.

Niedzielne starty, w tych samych godzinach, również zapoczątkowała seria Elite, tym razem w formule Classic. Pierwszy na mecie pojawił się Sebastian Kasprzyk, Mistrz Polski w biegach OCR na dystansie 5km. Jako drugi na metę przybiegł Tomasz Krawczyk, który na początku września w Gdyni również zdobył Mistrzostwo Polski, tyle że na dystansie 15km. Podium uzupełnił Mateusz Salamon.

– Do Mistrzostw Świata OCR w Londynie pozostało tylko 3 tygodnie, dlatego zdecydowałem się wystartować w Runmageddon Classic, aby sprawdzić swoją formę. Zalożenie było proste, utrzymać szybkie tempo i nie patrzeć za siebie.  Ostatecznie wygrałem z około 5 minutową przewagą nad drugim zawodnikiem – powiedział Sebastian Kasprzyk.

W Elicie kobiet zmagania z trasą Classic ukończyła tylko jedna zawodniczka – Natalia Żukowska z czasem 4:38:19.

W tym roku jeszcze dwa Runmageddony

Najbliższy regularny bieg z cyklu odbędzie się za niecały miesiąc w Kocierzu gm. Andrychów. Z kolei Finał Ligi Runmageddonu odbędzie się 17-18 listopada w Siedlcach.