Hero Run czyli bieg przeszkodowy na stadionie

Bieg Hero Run

Blisko 800 dorosłych i najmłodszych fanów biegania przeszkodowego wzięło udział w biegu Hero Run, zorganizowanym na stadionie piłkarskim w Białymstoku. 

Hero Run tym razem postawił na ekstremalną zabawę na terenie Stadionu Miejskiego, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa drużyna Jagiellonii Białystok. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 4 kilometrów, która wiodła stadionowymi zakamarkami i terenem przylegającym do stadionu. Oprócz dystansu, zawodnicy musieli zmierzyć się z ponad 20 przeszkodami, wśród którym nie zabrakło rowów z wodą, wysokich ścian, lin, zasieków i ciężkich worków do dźwigania. Szczególnie uciążliwy dla uczestników był bieg schodami w górę i w dół, zwłaszcza, gdy przy okazji trzeba było na plecach transportować ciężką oponę. 


Z krótką, ale wymagającą trasą najszybciej poradził sobie Andrzej Jankowski, który z dystans 4 km i 20 przeszkód pokonał w czasie 0:29:35. Najszybszą zawodniczką na mecie Hero Run była Magdalena Sokół, która na mecie zameldowała się w czasie 0:42:29. Najlepszą i najliczniejszą drużyną okazała się ekipa House of Poland. 

Organizatorem cyklu biegów przeszkodowych Hero Run jest Fundacja Białystok Biega, odpowiedzialna także za takie biegi jak: PKO Białystok Półmaraton, Electrum Ekiden czy TOP AUTO Białystok Biega.