Bieg Hutnika za nami. Charakter uczestników hartował się jak stal

W niedzielę, 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbył się pierwszy w Warszawie industrialny przeszkodowy Bieg Hutnika. Wydarzenie uświetniło 60-lecie Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa. Trasa biegu prowadziła po terenie huty m.in. przez halę czynnej Walcowni. Dzieci bawiły się na specjalnie dla nich przygotowanym Biegu Hutniczka. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 300 uczestników.
Organizatorzy Biegu Hutnika zadbali, aby impreza miała wyjątkowy, industrialny klimat. Uzyskali ten efekt prowadząc trasę biegu przez tereny, na których kiedyś stały hale produkcyjne oraz obecną, nowoczesną Hutę ArcelorMittal Warszawa. Bieg odbywał się na dystansie około 6 kilometrów. Uczestnicy zmagali się z ponad 30 przeszkodami naturalnymi i tymi specjalnie przygotowanymi przez organizatorów. Na trasie biegu nie zabrakło wysokich ścian, rowów wypełnionych wodą, zasieków z drutu kolczastego, i oczywiście błota. W opinii uczestników najciekawszą częścią trasy był odcinek prowadzący przez czynną część huty, gdzie zawodnicy pokonywali takie nietypowe przeszkody jak kozioł oporowy czy tunele z kręgów stalowego drutu. Specyficzny hutniczy klimat uczestnicy mogli poczuć biegnąc przez halę Walcowni prętów jakościowych i żebrowanych, gdzie uczestnicy byli dopingowani przez…. pracujących tam hutników. Dotarcie do mety biegu zawodnikom mocno utrudniała żywa przeszkoda, w rolę której wcielili się zawodnicy z drużyny futbolu amerykańskiego „Warsaw Sharks”.
Klub Hutnik Warszawa i Hutę Warszawa łączy 60-letnia historia pełna wzlotów i upadków. Tak jak podczas biegu przeszkodowego konieczna jest współpraca by dotrzeć do mety, tak i my staramy się wspólnie dawać jak najwięcej emocji i powodów do radości warszawskim hutnikom i mieszkańcom Bielan. Cieszymy się, że organizując Bieg Hutnika mogliśmy przybliżyć wszystkim uczestnikom naszą historię, aktywnie świętując nasz jubileusz. Uśmiechy zawodników na mecie, zarówno tych starszych jak i tych najmłodszych bawiących się podczas Biegu Hutniczka, świadczą o tym, że pomysł z organizacją biegu przeszkodowego na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa był strzałem w dziesiątkę!” – powiedział Maciej Purchała, prezes klubu Hutnik Warszawa.
Najszybciej z wymagającą i błotnistą trasą Biegu Hutnika poradził sobie Kacper Kąkol, który na metę dotarł w czasie 00:39:06. Zwycięzca to wielokrotny zwycięzca Runmageddonu i innych prestiżowych biegów przeszkodowych. Na drugim miejscu z czasem 00:41:15 rywalizację ukończył Wojciech Wojtyszyn a na trzecim miejscu przybiegł Paweł Szczepaniak, osiągając wynik 00:44:59. Wśród kobiet również tryumfowały zawodniczki z sukcesami w innych biegach ekstremalnych. Najszybsza okazała się Joanna Zmokła, która z trasą poradziła sobie w czasie 00:54:01. Drugie miejsce zajęła Izabela Miłosz (00:54:40) a na trzecim miejscu finiszowała Ilona Brusiło (00:56:06).
Klasyfikację drużynową wygrała ekipa xRunners z łącznym czasem 03:17:26. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Husaria Race Team (03:25:53) a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Off-road Runners Benefit Systems (03:29:36).