PZLA ogłosił kalendarz Mistrzostw Polski

Lublin będzie w lipcu 2018 roku gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski. Główne stadionowe mistrzostwa ugoszczą także Sieradz (U23), Włocławek (U20) oraz Bełchatów (U16). W Centrum Olimpijskim w Warszawie, podczas specjalnego seminarium, przyszłorocznym organizatorom wręczone zostały okolicznościowe nominacje.
Lublin w ostatnim czasie zmodernizował stadion, który wiele lat temu był jednym z najważniejszych obiektów polskiej lekkoatletyki. Teraz stadion Startu może pochwalić się niebieską bieżnią, zmodernizowanymi trybunami oraz solidnym zapleczem treningowym. Świeżo wyremontowany obiekt na mistrzostwa Polski zaprosi pomiędzy 20 i 22 lipca 2018 roku. Lublin będzie gospodarzem imprezy trzeci raz w historii – poprzednio krajowy czempionat odbył się tam w czerwcu 1984 roku, a uświetnił go m.in. rekord Polski Anny Włodarczyk w skoku w dal (6.96).
Już tradycyjnie na halowe mistrzostwa zaprosi Toruń (9-11 lutego – U18 i U20; tydzień później rozegrane zostaną 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski).
Nowe miasta na lekkoatletycznej mapie Polski będą gospodarzami aż trzech przyszłorocznych czempionatów. 
  • 72. PZLA Mistrzostwa Polski U20 zorganizuje Włocławek (23 – 25 czerwca), 
  • 35. PZLA Mistrzostwa Polski U23 odbędą się w Sieradzu (30 czerwca – 1 lipca), 
  • Najmłodszych zawodników, podczas mistrzostw Polski U16, ugości Bełchatów (22 – 23 września). 
  • Województwo śląskie będzie gospodarzem ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, która ma szansę zostać rozegrana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
  • Nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym będą mistrzostwa Polski sztafet. Na początku czerwca zawody te, połączone z rywalizacją wieloboistów, zorganizują Suwałki. W związku z tym w programach głównych mistrzostw (w Lublinie i Włocławku) nie pojawią się już biegi rozstawne
W biegu na 10 000 metrów o medale mistrzostw Polski młodzieżowcy powalczą w Rudzie Śląskiej (6 maja), a seniorzy w Łomży (19 maja). Półmaratończycy spotkają się w Pile, a biegacze rywalizujący na dystansie 42 km i 195 metrów w Dębnie oraz Warszawie. Przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości na mistrzostwa Polski w biegu na 100 kilometrów zaprosi ceniony dziennikarz sportowy Janusz Kalinowski – impreza odbędzie się w Warszawie.
17 marca 90. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych (również w kategoriach U18 i U20) odbędą się w Żaganiu – na trasie zlokalizowanej nie jak w 2016 roku na terenie wojskowego poligonu, ale w malowniczym parku w centrum miasta. Sezon zakończą zmagania przełajowców z kategorii U23 – w listopadzie zaprosi ich do siebie Namysłów.
Maciej Jałoszyński/www.pzla.pl