Bieg Na Szczyt Rondo 1 – Piotr Łobodziński z wizytą w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku

Bieg Na Szczyt Rondo 1
24 lutego 2018 roku odbędzie się już ósma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1. Od początku swojego istnienia, warszawska impreza wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W tym roku, SOS Wioskę Dziecięcą w Kraśniku odwiedził mistrz świata w bieganiu po schodach oraz dwukrotny zwycięzca zawodów w Rondo 1 – Piotr Łobodziński.
Ta wizyta na długo pozostanie w mojej pamięci. Pierwszy raz odwiedziłem SOS Wioskę Dziecięcą i byłem pozytywnie zaskoczony niezwykle rodzinną atmosferą, jaka tam panuje. Cieszę się, że mogłem zaciekawić dzieciaki swoją biegową pasją i pokazać im swoje życie, poprzeplatane licznymi startami i podróżami. Mam nadzieję, że moja historia zainspirowała chociaż część z nich do tego, aby nie bać się marzyć i odważnie szukać własnego miejsca na świecie – mówi Piotr Łobodziński.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 od siedmu lat wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Na rzecz tej organizacji, przekazywany jest cały dochód z opłat startowych uczestników biegu. Co roku, dodatkowe pieniądze pomagają zbierać także uczestnicy VIP, biorący udział w zawodach. Start w Rondo 1 mają już za sobą m.in. Karolina Gorczyca, Paulina Sykut-Jeżyna, Marek Kacprzak, Waldemar Błaszczyk czy Tomasz Sianecki. Dotąd zebrano blisko 180 tysięcy złotych. Środki te zostały wykorzystane do sfinansowania wyjazdów wakacyjnych dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.
Mam nadzieję, że nasza wizyta w Kraśniku sprawiła dzieciom wiele radości. Sami już nie możemy doczekać się ich rewizyty podczas Biegu Na Szczyt Rondo 1 – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Pasja, zaangażowanie i niezwykle pozytywna energia, które widzieliśmy w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, sprawiają, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni z faktu, iż co roku mamy wkład w działalność Stowarzyszenia. Te dzieciaki na to zasługują – dodaje.
Więcej informacji o SOS Wioskach Dziecięcych w Polsce znajdziecie na www.wioskisos.org.
Najbliższa edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 odbędzie się 24 lutego 2018 roku. Więcej informacji, a także materiały z poprzednich edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.