Dołącz do Wirtualnej Triady Poczty Polskiej. Biegaj, maszeruj i jeźdź na rowerze

Trwa Wirtualna Triada Poczty Polskiej, innowacyjny projekt, który łączy w sobie trzy różne aktywności sportowe – bieg, marsz i jazdę na rowerze. Uczestnicy, którzy do 31 października podejmą wyzwanie otrzymają medale oraz pamiątkowe pakiety zawierające m.in. numery startowe i wielofunkcyjne chusty, a także wydawnictwo filatelistyczne.

Wirtualny strzał w dziesiątkę

W październiku ubiegłego roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne, odbyło się pierwsze wirtualne sportowe wydarzenie organizowane przez Pocztę Polską ­– Wirtualny Bieg Poczty Polskiej. Wydarzenie to zastąpiło organizowany od wielu lat tradycyjny bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej odbywający się w miesiącu obchodów rocznicy powstania tej instytucji. Uczestnicy biegali na dystansach 2 km, 5 km i 10 km albo pokonali wszystkie dystanse. Formuła wirtualna umożliwiła nie tylko kontynuację tradycji, ale także zwiększenie skali i zasięgu wydarzenia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1,4 tysiąca osób. Tym samym był to jeden z największych biegów wirtualnych zorganizowanych w Polsce w 2020 roku.

Zachęceni sukcesem ubiegłorocznej edycji w tym roku organizatorzy przygotowali kolejną propozycję dla miłośników sportu. W tym roku w Wirtualnej Triadzie Sportowej mogą wystartować osoby, które lubią maszerować i jeździć na rowerze albo wszystkie z trzech dyscyplin (marsz, bieg, jazda na rowerze). Uczestnicy sami decydują, gdzie i kiedy biegną, maszerują czy jeżdżą na rowerze i w jakim tempie to robią. Nie muszą zaliczać kolejnych aktywności dzień po dniu. Jedynie muszą zmieścić się w „oknie czasowym” (16-31 października).

Do wyboru do koloru

Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie dystans. Do wyboru są: 2 km (bieg), 5 km (bieg, marsz), 10 km (bieg, marsz, jazda na rowerze) lub 15 km (jazda na rowerze). W trzech dyscyplinach można wystartować na dowolnych dystansach albo na dystansie premiowanym: 5 km marsz – 10 km bieg – 15 km jazda na rowerze.  To oferta dla tych, którzy chcą powalczyć o puchary i lubią rywalizację. Najszybsi (na podstawie sumy czasów) na każdym z dystansów w każdej z trzech dyscyplin sportowych otrzymają puchary.

Zapisy na Wirtualną Triadę Poczty Polskiej trwają na tej stronie internetowej. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Na listach startowych na wszystkich dystansach zarejestrowanych jest prawie 1,4 tysiąca osób. Pakiet startowy w zależności od tego, czy uczestnik wybierze udział w jednej dyscyplinie czy w trzech kosztuje 49 zł lub 59 zł. Za dodatkową opłatą można także zakupić okolicznościową koszulkę techniczną wysokiej jakości od marki AdRunLine.

– Po zarejestrowaniu się na wydarzenie, możesz pobrać swój numer startowy. Aby zmotywować się do startu i zachęcić innych do aktywności fizycznej, warto pochwalić się nim w mediach społecznościowych – radzą organizatorzy wyzwania.

Pomoc dla klubów sportowych

Podobnie jak w ubiegłym roku, 5 zł z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Pocztowy Dar”. Za jej pośrednictwem lokalne kluby sportowe otrzymają pomoc, która ułatwi im funkcjonowanie i treningi dla małych i trochę większych miłośników sportu.

W ubiegłym roku z pieniędzy z pakietów i indywidualnych wpłat od uczestników Wirtualnego Biegu zebranych zostało łącznie ponad 13 974 złotych, które trafiły do dwóch klubów piłkarskich i jednego lokalnego klubu tanecznego.

Źródło: Fundacja Białystok Biega