Runner’s World Super Bieg 2018 – cykl tylko w górach

Runner's World Super Bieg


6 biegów, 6 górskich miejscowości, starty co miesiąc – od maja do października – tak prezentuje się plan na przyszłoroczny cykl biegów Runner’s World Super Bieg. W programie imprez zawsze półmaraton oraz bieg na 10 km. I jedna niespodzianka – 22 lipca organizatorzy zapraszają dodatkowo na naprawdę długie bieganie. Kolejnej edycji RWSB w Bielawie towarzyszyć będzie bowiem bieg na trasie o długości około 50 km – Ultra Sowa.
Organizatorzy cyklu Runner’s World Super Bieg ogłosili sporo zmian, ale wiele rzeczy zostaje po staremu. Zawsze startujący będą mieli w ofercie dwa dystanse, zawsze znajdą coś w pakiecie startowym (im więcej startów, tym więcej upominków), zawsze na mecie czekać będzie medal, a w biurze zawodów pamiątkowy dyplom. Znów jeden numer, wykupiony przy okazji pierwszego startu, posłuży zawodnikom przez cały cykl. Finał RWSB ponowaie odbędzie się w Świeradowie – Zdroju, na alpejskim 4F Świeradów RUN. Tam również planowane są zmiany i dodatkowe atrakcje.Dzięki głosom biegaczy oddanym w kolejnym plebiscycie na najlepszy bieg alpejski w 2017 roku, finałowy bieg RWSB wkroczy w następny sezon z prestiżową kategorią „S” w ramach Dare2B Ligi Biegów Górskich. Nie zmieni się również to, że od pierwszej edycji biegacze będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej.

Sezon RWSB wystartuje 13 maja w Polanicy – Zdroju. Nieco ponad miesiąc później, 10 czerwca biegacze pokonają Góry Izerskie na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju. 22 lipca RWSB wróci do Bielawy na Półmaraton Kalenica i pierwszą odsłonę Ultra Sowy po ścieżkach Gór Sowich. Sierpień to czas na Beskid Śląski i kolejny Półmaraton Wiślański zaplanowany na 19 sierpnia 2018, a wrzesień wypełnią biegi w Wałbrzychu i Chełmcu.  Alpejski finał w Świeradowie odbędzie się 6 października w ramach 4F Świeradów RUN.
Zapowiada się sześć konkretnych górskich biegów w sprawdzonych miejscach i na trudnych trasach. Wszystkie górskie biegi RWSB w 2017 zaliczyły spory przyrost startujących, a debiuty również wypadły okazale. Cykl okrzepł i znalazł się w kalendarzach startów wielu fanów biegania w górach.
Zapisy ruszą niebawem. Szczegóły i informacje na odświeżonej i zmienionej stronie superbieg.pl, na której można będzie również sprawdzić co słychać na innych biegach organizowanych przez ekipę RWSB – np. na kwietniowym Półmaratonie Jeleniogórskim.
źródło: mat. prasowe