Być jak Michael Jackson – czyli Zimowy Runmageddon na warszawskim lotnisku

Już w sobotę 13 stycznia na terenie lotniska Warszawa-Babice, znanego również jako Lotnisko Bemowo, odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Runmageddonu, cyklu najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie. Organizatorzy szykują zimowe formuły dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania. Na najmłodszych czekać będzie specjalna formuła Runmageddon Kids. W wydarzeniu weźmie udział blisko dwa tysiące osób.

Początkujący zmierzą się z trasą Intro (3 km i 15+ przeszkód), a na bardziej doświadczonych czekać będzie Rekrut (6 km i 30+ przeszkód). Wśród przeszkód znajdą się żelazne hity Runmageddonu takie jak Lodowa, Multirig czy Fireman, X-Men, Komandos ORA Skośna. Uczestnicy będą na trasie również odpowiadać na pytania dotyczące Michaela Jacksona, który koncertował w tym miejscu 22 lata temu.

Lotnisko podczas wydarzenia otwierającego sezon 2018 Runmageddonu będzie częściowo czynne. Uczestnicy mogą spodziewać się więc nad głowami startujących i lądujących samolotów, co dodatkowo podkreśli klimat tego miejsca. Mimo płaskiego profilu terenu, startujący mogą liczyć na mordercze przeszkody i wiele okazji do sprawdzenia swojej siły i charakteru. Choćby w takim miejscu jak Małpi Gaj, gdzie bardzo przydaje się zręczność i siła ramion, czy przy Hope to Rope, która przetestuje skoczność. Niezwykle trudna do pokonania w pojedynkę będzie ściana o wysokości 3 metrów. Aby ją przejść, większość uczestników będzie musiała sobie nawzajem pomagać. Poza tym wszyscy planujący start w sobotę już dzisiaj powinni zgłębiać wiedzę na temat Michaela Jacksona, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem przeszkody mentalnej. Ze względu na specyfikę lokalizacji oraz porę roku tym razem trasa nie będzie prowadziła przez mokradła i rowy z wodą. Pojawi się za to Lodowa wybrana w głosowaniu przez samych uczestników na przeszkodę, która ma znaleźć się tuż przed metą.

Nowością na zimowych imprezach Runmageddonu będzie Strefa Relaksu. Znajdzie się tam ogrzewalnia i ciepłe prysznice. Skorzystać z niej będą mogli wszyscy uczestnicy, którzy otrzymają również rozgrzewające napoje.

W Runmageddonie zawsze staramy się trzymać możliwie najwyższy poziom organizacji. W sobotę sięgniemy chmur i po raz pierwszy przygotujemy naszą imprezę na lotnisku. Zdecydowaliśmy się na taką lokalizację ze względu na wygodny dojazd i przestronność terenu. Nasza ekipa buduje w tym miejscu trasę, której pokonanie będzie sporym wyzwaniem. Do tego, po raz pierwszy w historii będzie okazja pokonywać przeszkody, podziwiając startujące samoloty! Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że temperatura podczas zimowych imprez Runmageddonu jest kolejną dodatkową przeszkodą. Dlatego każdy, kto dotrze do mety styczniowej edycji, może liczyć na królewskie traktowanie. W komfortowych warunkach uczestnicy szybko dojdą do siebie i będą mogli – nomen omen! – na gorąco dzielić się wrażeniami ze startu. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do Warszawy na start nowego sezonu – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Tradycyjnie specjalną trasę o długości ok. 1 kilometra będą pokonywać najmłodsi adepci ekstremalnych biegów przeszkodowych w ramach Runmageddon KIDS. Znajdzie się na niej 10 przeszkód dostosowanych do poziomu dzieci w wieku 4-11 lat. Zapisy internetowe na biegi dzieci trwają do czwartku, a opłata startowa wynosi 29 złotych. Zapisy będą prowadzone również na miejscu, ale wtedy opłata za pakiet wzrośnie do 50 złotych.

Udział w styczniowej odsłonie Runmageddonu to pierwszy krok na drodze po tytuł Zimowego Weterana. Aby zdobyć to wyróżnienie, należy ukończyć imprezy w formułach Rekrut, Classic i Hardcore podczas zimowych edycji imprez w sezonie 2018, które odbędą się w Warszawie, Ełku i Wierchomli. O tym, że to niełatwe zadanie, świadczy fakt, że w 2017 roku tytuł Zimowego Weterana wywalczyło tylko 150 osób. Letnich Weteranów było zaś 2437.

Na lotnisko Warszawa-Babice Runmageddon zaprasza nie tylko startujących, ale też kibiców. Wstęp jest wolny. Na zainteresowanych czeka bezpłatny parking, strefa gastronomiczna i Strefa Challenge, w której do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród, m.in. produkty sponsorów Runmageddonu.

Runmageddon zawita na Lotnisko Warszawa-Babice, zarządzane przez Centrum Usług Logistycznych, po raz pierwszy w historii. Obiekt znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy, a wśród jego użytkowników wymienić można m.in. Aeroklub Warszawski, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz właścicieli prywatnych samolotów. W przeszłości Lotnisko Warszawa-Babice było miejscem wielkich imprez muzycznych. Właśnie na nim w 1996 roku odbył się jedyny w Polsce koncert Michaela Jacksona, na którym bawiło się ponad 120 tysięcy osób. Występowała tam również Madonna i zespół AC/DC.

Przydatne informacje

Zapisy internetowe (www.runmageddon.pl/zapisy) trwają do czwartku 11.01.2018 r. do godz. 15.00.

Zapisów można będzie dokonywać również w Biurze Zawodów w dniu wydarzenia (dodatkowa opłata 51 zł).

Zapisy internetowe na Runmageddon KIDS trwają do czwartku 11.01.2018 do godz. 15.00. Opłata startowa wynosi 39 złotych. Zapisy będą prowadzone również na miejscu. Cena startu wyniesie wtedy 50 złotych.

Adres Biura Zawodów:

Lotnisko Warszawa – Babice, wjazd od ulicy Piastów Śląskich

Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów i nowe zapisy:

Piątek 16.00 – 21.00

Sobota 07.00 – 14.15

Biuro Zawodów Runmageddon KIDS:

Piątek 16.00 – 21.00

Sobota 9.30 – 12.00

Program imprezy (sobota, 13 stycznia 2018)

Godziny startów:

8.30 – 12.00 – REKRUT (serie startują co około 15 minut)

14.00 – 14.15 – INTRO (serie co około 15 minut)

Godziny startów dzieci w wieku:

4–5 lat: 10.30, 12.00

6-8 lat: 11.00

9–11 lat: 11.30

Dekoracje:

Sobota 12.30 – ceremonia wręczenia nagród Serii Elite Rekrut