„Prawnik w Biegu” wystartuje w Tokyo Marathon i pomoże osobom, które utraciły sprawność

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tysięcy biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tysięcy szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Tokyo Marathon. Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą – dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność. Cały czas poprzez stronę www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu zbiera pieniądze dla podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. 

Marcin przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w Fundacji PODAJ DALEJ.
Teraz chce połączyć pasję do biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie. Dlaczego chce pomóc ludziom po wypadkach?
– Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił. Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia… Znam historie tych ludzi. Każda jest inna i każda niezwykle poruszająca. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu. – mówi Marcin Janiak.
Fundacja musi zebrać co najmniej 22 tysięcy złotych, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.
– Niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji PODAJ DALEJ w Koninie od blisko 14 lat. W naszej Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport… Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce. – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ. 

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki.
Na darczyńców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie. Sprawdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-bieguBieżące informacje o akcji na stronie internetowej oraz konkursy z nagrodami na Facebooku oraz Instagramie. Redakcja Biegowe.pl objęła akcję patronatem medialnym.