Runmageddon po raz pierwszy w Wałbrzychu

Najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody Runmageddon powraca jesienią na Dolny Śląsk. Areną tegorocznych zmagań śmiałków będzie Wałbrzych. W dniach 29-30 września 2018 r. organizator zapewni maksimum ekstremalnej rozrywki dla startujących dzieci, młodzieży i dorosłych, a także dla kibiców.

Wałbrzych, jedno z najbardziej „zielonych” miast Polski, położone w kotlinie, pomiędzy lesistymi Górami Wałbrzyskimi będzie po raz pierwszy gościć uczestników ekstremalnego, sportowego wydarzenia – Runmageddon. –  Cieszymy się, że przedstawiciele miasta zdecydowali się podjąć z nami to wyjątkowe sportowe wyzwanie. Jestem przekonany, że Runmageddon w Wałbrzychu będzie idealną okazją do przeżycia niezapomnianej, ekstremalnej przygody zarówno dla jego mieszkańców, jak i przyjezdnych Runmageddończyków.  Malownicze położenia miasta gwarantuje wymagające trasy z dużą liczbą zbiegów i podbiegów, czyli to co uczestnicy lubią najbardziej.  – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

– Runmageddon w Wałbrzychu to oczywiście znakomita wiadomość dla naszego miasta. Organizujemy, lubimy i uczestniczymy w zawodach biegowych, m.in. dlatego, że Wałbrzych ze swymi niepowtarzalnymi, górskimi plenerami jest do tego stworzony. Mamy nadzieję, że uczestnicy Runmageddonu dobrze będą się czuli w tej scenerii. Wszystkim życzę wielu emocji i niezapomnianej przygody. Gorąco zapraszam! – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Startujący będą sprawdzać swoją siłę i charakter pokonując wymagające przeszkody Runmageddonu, a kibice będą mogli podziwiać ich zmagania oraz odpoczywać, bawić się w przygotowanym specjalnie dla nich Miasteczku Kibica. Osoby, które ukończyły 18 lat mają do wyboru 3 formuły biegu: Intro, 3 kilometrowy dystans z ponad 15 przeszkodami, Rekrut, czyli 6 kilometrowy bieg z minimum 30 przeszkodami lub też najdłuższy dystans tej edycji Runmageddonu 12 kilometrowy Classic z co najmniej 50 przeszkodami. Młodzież po 16 roku życia, ale tylko za osobistą zgodą prawnego opiekuna może wziąć udział w formule Intro (3 km, 15+ ). Dla dzieci w wieku 4-11 lat przygotowana będzie specjalna trasa KIDS licząca 1 kilometr, naszpikowana około 10 przeszkodami.

Runmageddon

Chętni, którzy zdecydują się na start w Runmageddonie Wałbrzych mogą zapisywać się na bieg poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl. Zapisy internetowe potrwają do czwartku 27 września 2018 r. Warto decydować się na start jak najszybciej i skorzystać z czerwcowych, atrakcyjnych cen, które wahają się w granicach od 39 złotych za formułę KIDS, przez 89 złotych za Intro i 129 złotych za Rekrut, po 159 złotych za Classic.

 

mat.pras