Słoneczny i szybki bieg CITY TRAIL Wrocław

Piąty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Wrocław sezonu 2019/2020 odbył się w bardzo dobrych warunkach. Słońce i minimalny mróz sprawiły, że ścieżki w Lesie Osobowickim były suche i zmrożone, co pozwoliło osiągnąć wartościowe rezultaty. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł Dariusz Boratyński. Wśród kobiet najszybszą okazała się startująca we Wrocławiu gościnnie – Kinga Królik, która ustanowiła kobiecy rekord trasy. 

Dariusz Boratyński wygrał w sobotę po raz pierwszy w sezonie. Jego wynik na mecie to 15:07. To zwycięstwo zapewniło podopiecznemu Jacka Wośka drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepszym w „generalce” jest nieobecny dzisiaj Szymon Dorożynski.

– Od startu prowadziłem dzisiejszy bieg. Przez 2 kilometry czułem za plecami rywala, co zawsze jest dodatkową motywacją, ale muszę powiedzieć, że dobrze mi się biegło. W ostatnich dniach po raz pierwszy od kilku tygodni poczułem luz w nogach. Wcześniej było i dużo biegania, i dużo siłowni – mówił po zawodach multimedalista mistrzostw Polski – Dariusz Boratyński. – Startuję w CITY TRAIL od pięciu lat i cały czas pojawiają się nowe wyzwania, zmieniają się rywale. Dwa lata temu był nim Kamil Karbowiak, od poprzedniego sezonu jest Szymon Dorożyński. To sprawia, że nie brakuje mi motywacji do tych startów. Traktuję je jako mocne jednostki treningowe, to główna część planu treningowego w okresie zimowym, comiesięczne sprawdzenie formy. Nie próbowałem sobie nawet wyobrażać zimowych przygotowań bez tych biegów – dodał.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek – jego czas to 15:13, a trzeci na mecie zameldował się Przemek Chatys (czas 15:34).

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła zawodniczka UKS Azymut Pabianice – Kinga Królik, która ustanowiła kobiecy rekord trasy – 17:00. Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zieleń (wynik 18:22), która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Jako trzecia na metę wbiegła Karina Minorczyk (czas 18:23).

Linię mety sobotniego biegu minęło 464 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 166 młodych sportowców. Kolejne biegi z cyklu CITY TRAIL już 1 lutego w Lublinie oraz 2 lutego w Łodzi i Warszawie.

red

fot. Tomasz Pawlicki