Survival Race we Wrocławiu coraz bliżej

W ostatni weekend wakacji, 1 i 2 września, na terenie kąpieliska Morskie Oko we Wrocławiu odbędzie się sportowy festiwal z widowiskowym miejskim biegiem z przeszkodami Survival Race by Fortiven Activ Gel. Uczestnicy wystartują w biegach na 4 różnych dystansach.

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem idealnym dystansem będzie STARTER, czyli 3 km i przynajmniej 15 przeszkód. Trenujący regularnie mogą sprawdzić swoje możliwości na trasie WARRIOR, liczącej około 30 przeszkód na dystansie 6 km, lub MACHINE – 12 km z około 50 przeszkodami. Najwięksi twardziele powinni skorzystać z formuły ANIMAL, czyli 24 km i aż 100 przeszkód! Na trzech pierwszych dystansach istnieje możliwość uczestniczenia w fali LEGEND, w której pobiegną najwytrwalsi uczestnicy, by walczyć między sobą o jak najlepszy czas i cenne nagrody.

Swoje siły na przeszkodach będą mogli sprawdzić także najmłodsi. Formuła Survival Race KIDS to tor dostosowany do możliwości dzieci pomiędzy 3. a 13. rokiem życia. – To idealna okazja, aby zaszczepić w swojej pociesze sportowego ducha! – czytamy w komunikacie prasowym.

Festiwal sportowy kusi atrakcjami

Bieg z widowiskowymi przeszkodami to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy wydarzenia. Na terenie miasteczka czekać będą dodatkowe liczne atrakcje, z których będą mogli skorzystać nie tylko uczestnicy, ale i kibice. Na zainteresowanych będzie czekać Strefa Wyzwań – miejsce, w którym można sprawdzić swoje możliwości m.in. na dmuchanym torze przeszkód XXL czy torze do skimboardingu.   – Pracujemy na pełnych obrotach, aby piąty, jubileuszowy sezon był wyjątkowy! Chcemy, by uczestnicy i kibice byli zadowoleni zarówno z poziomu organizacji, jak i z nowości na trasie czy w miasteczku festiwalowym. Nie ograniczamy się wyłącznie do biegu z przeszkodami. Chcemy, aby wszyscy dobrze się bawili – mówi Dawid Lewandowski, organizator biegu Survival Race.

Atrakcje nastawione będą nie tylko na sportową rywalizację. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli już zlot foodtrucków oraz Strefę Chill Out’u, gdzie każdy będzie mógł spróbować różnorodnych smaków oraz odpocząć na leżaku. Wstęp na teren festiwalowego miasteczka jest bezpłatny.

Ostatnie bilety na Survival Race 2018 można zakupić poprzez stronę www.survivalrace.pl, na której znajdują się też szczegółowe informacje na temat wydarzenia. We wrocławskich biegach można wystąpić solo lub w drużynie. 

mat pras.