Grand Prix Gdyni na ostatniej prostej. Czas na Bieg Europejski

W Wirtualnym Biegu Niepodległości organizowanym w ramach Grand Prix Gdyni wystartowało prawie 600 uczestników. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Następny w kolejności jest zaplanowany na dni 27-29 listopada ostatni w tegorocznym cyklu Bieg Europejski.

Ze względu na kolejne obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, Bieg Niepodległości odbył się tylko w formie wirtualnej. Większość uczestników, która deklarowała wcześniej start w biegu hybrydowym, nie zrezygnowała z aktywności i wystartowała wirtualnie, samodzielnie wybierając trasę. W sumie, Narodowe Święto Niepodległości, na sportowo, uczciło dokładnie 585 zawodniczek i zawodników.

– Cieszymy się niezmiernie, że tradycja aktywnego uczczenia tego, bardzo ważnego w historii naszego kraju, dnia została w Gdyni podtrzymana. Mimo że dosłownie na kilkadziesiąt godzin przed planowanym startem biegu hybrydowego, zostaliśmy zmuszeni do przejścia wyłącznie na wirtualną formę rywalizacji, zdecydowana większość biegaczy i nordic walkerów pozostała z nami i ukończyła bieg. To pokazuje, że dla wielu uczestników cyklu Grand Prix Gdyni, Bieg Niepodległości jest wyjątkowy – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Grand Prix Gdyni.

Na dystansie 10 km, wśród mężczyzn, zwyciężył Adam Lewna, który do mety dotarł z czasem 34:56. W kategorii generalnej kobiet, najszybsza była Aleksandra Jakubiec 43:14. Na trasie o połowę krótszej bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Sowa z czasem 18:40, a wśród kobiet triumfowała Sylwia Kierska-Tomczyk (20:53).

​Ostatnim tegorocznym akcentem cyklu Grand Prix Gdyni będzie Bieg Europejski, który odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bieg odbędzie się tylko w formule wirtualnej. To oznacza, że każdy może pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie VRace by Sport Heroes zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu.

Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

– Każdy uczestnik, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki, czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych – zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.

Jak w przypadku każdego biegu z cyklu Grand Prix Gdyni, również podczas Wirtualnego Biegu Europejskiego każdy sam wybiera dystans: 5 lub 10 kilometrów. Dla chętnych jest również możliwość rywalizacji z kijkami Nordic Walking na 5-kilometrowej trasie. Zapisy do udziału w rywalizacji na platformie SlotMarket.pl

Oczywiście, za wysiłek włożony w pokonanie wybranego dystansu w Wirtualnym Biegu Europejskim, każdy zawodnik otrzyma specjalny, kolekcjonerski medal.

Źródło: Sport Evolution