BIEGUN i Ninja Team połączyły siły. Powstał nowy zespół

W 2021 roku na scenie OCR pojawił się nowy zespół BIEGUN Ninja Team, który stworzyła czołowa grupa zawodników startujących w kategorii Ninja w Polsce oraz organizatorzy jednego z najbardziej rozpoznawalnych biegów przeszkodowych w kraju. Do drużyny należy m.in. Robert Bandosz, zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego show Ninja Warrior Polska.

– Pierwszym etapem współpracy było wdrożenie zawodników BIEGUN OCR Team, a także trenerów dziecięcej grupy treningowej Gorillas OCR – Krystiana Czaplickiego i Kasi Jonaczyk do grupy Ninja Team. Później było już z górki. Na przełomie 2020 i 2021 zdecydowaliśmy się przyjąć wspólne barwy i tak powstał BIEGUN Ninja Team – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Na początek stycznia 2021 roku do ekipy BIEGUN Ninja Team należą: Dorota Gadzińska, Kasia Jonaczyk, Katarzyna Cymbałko, Zuzia Jankowska, Dawid Grudziński, Wojtek Borkowski, Robert Bandosz, Paweł Murawski, Krystian Czaplicki, Dawid Biliński, Krzysztof Spławski, Mateusz Skrodzki, Mateusz Karbowy, Jan Tatarowicz.

Managerem zespołu jest Aneta Gajewska, a funkcję Dyrektora Sportowego zespołu objął Paweł Murawski.

Ninja Team to drużyna czternastu topowych zawodników biegów przeszkodowych startujących w kategorii Ninja w Polsce, znanych szerokiej publiczności przede wszystkim ze startów w programie telewizyjnym Ninja Warrior oraz z krajowych imprez Ninja, OCR 100 czy Arrow. Ekipa połączona wspólną pasją razem trenuje, motywuje się i wspiera w dążeniu do osiągania coraz lepszych wyników.

BIEGUN OCR w ciągu siedmiu lat swojej historii stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych biegów przeszkodowych w Polsce. Organizatorzy nieprzerwanie wymyślają i budują nowe przeszkody, jak również są prekursorami nowych idei i zasad, które na stałe wpisują się w kanony biegów przeszkodowych. 

Planem grupy jest dynamiczny rozwój drużyny, pozyskiwanie nowych zawodników, praca nad rozwojem dyscypliny Ninja w Polsce, start w krajowych i zagranicznych imprezach. Pierwszy wspólny występ zapowiadany jest podczas Vikings Ninja Run, który planujemy 8 lutego 2021 roku w Płocku.

Partnerem strategicznym drużyny jest firma Wako Rolety z Gdańska.

mat. pras.