Biegną z Gniezna do Warszawy. Zbierają pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzisiaj o godzinie 9:00 z gnieźnieńskiego Rynku wystartowała trzecia edycja Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy. Jego uczestnicy wspólnie pokonają 300 kilometrów z Gniezna do Warszawy. Wydarzenie odbywa się w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki na okulistykę dziecięcą. 

W biegu bierze udział blisko 60 biegaczy i biegaczek, którzy średnio mają do pokonania co najmniej 50 kilometrów.

– Czeka nas trudny czas. Dwa dni walki z własnymi słabościami i żywiołem, który ma przynieść deszcz, śnieg i wiatr o prędkości ponad 100 km/h. Nie obawiamy się niczego, bo wierzymy, że nasze gorące serca i Wasze gorące serca, poniosą nas do stolicy. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z tego, że możemy reprezentować Gniezno i być częścią WOŚP-owej rodziny. Chcemy nieść radość i uśmiech przez miasta, które będziemy odwiedzać – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Biegacze wystartowali z Rynku w Gnieźnie w sobotę, 29 stycznia o godzinie 9:00. Trasa biegu prowadzi m.in. przez Kędzierzyn, Słupcę, Konin, Koło i Kłodawę, gdzie zawodnicy zameldują się przed północą. W tym mieście spędzą noc i nad ranem wyruszą w dalszą drogę w kierunku Kutna i Sochaczewa.

O godzinie 20:20 biegacze dotrą do Starych Babic, które od centrum stolicy dzieli około 20 kilometrów. Nieco ponad godzinę później powinni pojawić się przy ulicy Karolkowej w Warszawie, a stamtąd pobiegną na Plac Defilad, gdzie tradycyjnie ustawiony został namiot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg powinien zakończyć się o godzinie 22:00 wizytą w telewizyjnym studiu.

Wszelkie informacje dotyczące biegu i relacje z poszczególnych miejscowości będą dostępne na facebookowej stronie akcji.

Organizatorzy zachęcają do wspólnego biegania i dokonywania wpłat na specjalną eSkarbonkę akcji. W sobotni poranek na koncie zbiórki jest ponad 12 tysięcy złotych.

red