Triathlon w Gdyni ma już 10 lat. Ruszyła seria podcastów

​Triathlonowe zawody w Gdyni obchodzą w tym roku okrągły jubileusz. Z tej okazji organizator zawodów z serii IRONMAN zaprasza do wysłuchania serii podcastów pod tytułem „10 lat triathlonu w Gdyni”. Na platformach streamingowych dostępny jest już pierwszy odcinek z udziałem Mikołaja Lufta triathlonisty PRO, Roberta Rozmusa aktora i ambasadora pierwszej edycji zawodów oraz Konrada Szałkiewicza, dyrektora Herbalife Nutrition Polska.

Podcast „10 lat triathlonu w Gdyni” to wspomnienia, kulisy, ciekawostki i rozmowy z tymi, którzy zapisali się w historii pierwszych zawodów spod znaku IRONMAN w Polsce. Gośćmi są zawodnicy PRO, ambasadorzy i wyjątkowi uczestnicy imprezy. Podcast kierowany jest zarówno do osób, które startowały w Gdyni i chętnie wrócą do swoich wspomnień, ale również do tych, którzy jeszcze nie poznali emocji związanych z rywalizacją w Enea IRONMAN Gdynia.

A miał być Challenge

Jednym z wątków podczas rozmowy w pierwszym odcinku podcastu, była historii zawodów w Gdyni. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak to się stało, że to IRONMAN trafił do Polski, a nie seria Challenge.

– Początkowo IRONMAN tak trochę nas „olał” – przyznał Konrad Szałkiewicz, dyrektor Herbalife Nutrition Polska, który reprezentował sponsora tytularnego pierwszych zawodów w Gdyni. – Rozpoczęliśmy więc poważne rozmowy z serią Challenge. Byliśmy już bardzo blisko podpisania umowy, ale w ostatniej chwili udało się dotrzeć do Andrew Messicka, prezesa IRONMAN Group – zdradził.

Zanim jednak udało się przekonać szefów IRONMAN do współpracy, zawody w Gdyni rozwijały się w błyskawicznym tempie. Ambasadorami rywalizacji zostali Borys Szyc, Maciej Stuhr, Piotr Kraśko oraz Robert Rozmus.

– Z moim startem w zawodach w Gdyni, bo to już było dawno w 2013 roku, mam kilka skojarzeń – wspominał Robert Rozmus, aktor, ambasador zawodów. – Pamiętam muzykę Richarda Wagnera na starcie, zachmurzone niebo i pamiętam nastrój grozy. Jak zobaczyłem tych wszystkich ludzi na starcie, na plaży, miałem śmierć w oczach. Obok mnie stał Borys Szyc, który tylko szepnął mi do ucha „Rozi, boję się” – przyznał Robert Rozmus.​

Gonił, ale nie dogonił

Pomimo obaw, Robert Rozmus był najszybszym w gronie ambasadorów zawodów Herbalife Triathlon Gdynia. Dystans połówki IRONMAN ukończył w 5 godzin 13 minut i 52 sekundy. Na podium, ale w rywalizacji zawodników PRO uplasował się wtedy też Mikołaj Luft, którego wyprzedzili dwaj reprezentanci Ukrainy.

– Na drugim miejscu był Anton Blokhin, a wygrał Viktor Zemtsev – powiedział Mikołaj Luft, triathlonista PRO oraz trener. – Goniłem, goniłem, ale na biegu nie dałem już rady. To był dla mnie szczególny start, w bardzo wyjątkowym czasie, bo krótko przed zawodami miałem przykrą sytuację rodzinną, ale już w trakcie rywalizacji wszystkie złe emocje prysły. To był bardzo udany występ – podsumował Luft.

O wiele więcej można się dowiedzieć słuchając podcastu „10 lat triathlonu w Gdyni”, który będzie cyklicznie publikowany na popularnych platformach streamingowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts. W sumie planowanych jest 10 odcinków podcastów, prezentowanych co 3 tygodnie.

Źródło: Sport Evolution