W Wiedniu pobiegły tylko kobiety. Wygrała Kenijka, ale Polki też błysnęły formą

W Wiedniu odbyła się już 34. edycja największego w Europie biegu dla kobiet – ASICS Austrian Women’s Run. Rywalizacja toczyła się na dystansie 5 km. Zawody zdominowały Kenijki – najlepsza, z wynikiem 15:02 okazała się Vicoty Chepengeno. W czołówce nie zabrakło reprezentantek Polski.

Podium biegu w całości zapełniły zawodniczki z Kenii. Na drugim miejscu uplasowała się ubiegłoroczna zwyciężczyni, Gladys Chepkurui (15:05), a na najniższym stopniu stanęła Miriam Chebet (15:26).

W czołowej dziesiątce znalazły się również reprezentantki Polski. Izabela Paszkiewicz uplasowała się na szóstej pozycji z wynikiem 15:56, a Aleksandra Brzezińska była z nowym rekordem życiowym 16:05.

Na starcie stanęło łącznie 18 tysięcy biegaczek. Impreza, której sponsorem tytularnym jest marka ASICS, odbyła się pod hasłem „We Run To Move”.

– Kobiety z całego świata przejęły na jeden dzień stolicę Austrii. To bardzo inspirujące doświadczenie. Atmosfera na trasie biegów była niesamowicie motywująca i podnosząca na duchu. Czujemy dumę, że możemy wspierać największy w Europie bieg dla kobiet. Wspólnie odczuwamy pozytywny wpływ sportu na ciało i umysł – powiedziała Linda van Aken, wiceprezes działu Running&SportStyle w ASICS Europe.

Źródło: ASICS