Adam Nowicki mistrzem Polski na 10km

Adam Nowicki został mistrzem Polski na 10 km na ulicy. Po pasjonującym  finiszu wygrał z wynikiem 29:20 wyprzedzając zaledwie o sekundę drugiego na mecie Arkadiusza Gardzielewskiego. Areną zmagań o tytuł najszybszego w kraju na „dychę” tradycyjnie była trudna technicznie trasa Biegu Św. Dominika, rozgrywanego na ulicach Starego Miasta w Gdańsku.

W 13. PZLA Mistrzostwach Polski na 10km wystartowało 18 zawodników. Żelaznymi faworytami biegu byli Adam Nowicki i Arkadiusz Gardzielewski, którzy tuż po wystrzale startera wysunęli się na prowadzenie.

Biegnąc ramię w ramię, już w okolicach 5km zgubili resztę stawki. Taki obraz czołówki biegu pozostał niezmienny do końca zawodów, a o kolejności na mecie zdecydował finisz, w którym o sekundę lepszy okazał się Nowicki. Podopieczny Zbigniewa Murawskiego wygrał z czasem 29:20. Podium uzupełnił Mateusz Kaczor z wynikiem 30:02.

Nowicki i Gardzielewski do Gdańska przyjechali prosto z Jakuszyc, gdzie przez ostatnie ponad 3 tygodnie przygotowywali się do startu w sierpniowych Mistrzostwach Europy w Monachium.

– To był bardzo dobrze przepracowany czas. 24 dni i 707 wybieganych kilometrów. Wszystko zgodnie z planem i najważniejsze, że w zdrowiu – napisał Adam Nowicki w mediach społecznościowych.