Gdańsk Biega, czyli biegać każdy może

Dwa dystanse: 3,3 km i 6 km. Piękna trasa: plaża w Brzeżnie i alejki parku im. Ronalda Reagana. Bez limitu czasu. – To bieg dla wszystkich. Najważniejszy jest udział, radość i dobra zabawa – zaznacza Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem Gdańsk Biega.

Impreza odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej osób. W pierwszej edycji na starcie stanęło niespełna 500 uczestników, rekord to 4500 osób. Przed rokiem było nieco mniej, bo 3500. Przeszkodziła pogoda: zimno i mocno padający deszcz.

W niedzielę, 22 października, według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma być pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, temperatura powietrza około 13 st. C, wiatr 4 m/s. Idealna aura na rodzinne bieganie.

Gdańsk Biega przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu wytrenowania. Udział biorą przedszkolaki, uczniowie, dorośli, seniorzy, kobiety i mężczyźni, przedsiębiorcy i sportowcy.

Gdańsk Biega

Częstym widokiem podczas biegu są dzieci noszone u taty „na barana” czy maluchy w wózkach – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, organizatora imprezy. – To bieg dla wszystkich. Nie liczymy czasu, nie rozdajemy medali i nagród. Najważniejszy jest udział, radość i dobra zabawa. 

Do biegu można się zarejestrować przez stronę internetową. Dzięki czemu można otrzymać czerwoną koszulkę biegową oraz wziąć udział w konkursie. Rejestracja jest bezpłatna. Koszulki do odbioru w sobotę, 21 października, w godz. 12.00-18.00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Przygotowaliśmy 2900 koszulek, na razie zarejestrowało się około 2200 osób – mówi Pawelec. – Tak więc 700 koszulek mamy jeszcze do rozdania. 

Rejestracja kończy się w środę, 18 października, przed północą. Nie oznacza to jednak końca zapisów do biegu.

Można przyjść i dołączyć do nas nawet tuż przed samym startem – wyjaśnia Pawelec. – Rejestracja internetowa jest głównie dla tych, którzy chcą otrzymać koszulkę i wziąć udział w konkursie.

O godzinie 11:45 przed sceną na plaży biegacze wezmą udział w rozgrzewce w rytmach zumby. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa zostanie wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Po biegu wszystkich uczestników zapraszamy na ciepły posiłek. Do wyboru będzie gorąca grochówka i wegetariański barszcz ukraiński. Nie zabraknie też ciepłej herbaty oraz kawy – wylicza Pawelec.

 

Źródło i Fot.: Gdański Ośrodek Sportu