CITY TRAIL Bydgoszcz: ponad 1000 biegaczy w Myślęcinku

CITY TRAIL
Przełajowe biegi CITY TRAIL w Myślęcinku wpisały się w kalendarze bydgoskich biegaczy na stałe, czego potwierdzeniem jest dzisiejsza frekwencja (19 listopada) – linię mety minęło 738 zawodników. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 378 uczestników.
Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł niespełna 18-letni Marcin Biskup. Marcin wygrał w znakomitym stylu, z czasem 15:21. – Jestem na etapie przygotowań do następnego sezonu i podczas CITY TRAIL wykonuję konkretny trening. Zawsze mam ustaloną taktykę. W poprzednim występie miałem założenie biec 3 km na podanym tętnie, a potem biec po prostu… jak najszybciej, ale zwracać uwagę na technikę biegu. Podczas dzisiejszego startu taktyka polegała na tym, aby „biec w grupie” przez pierwszy kilometr, a potem walczyć o wynik. Zadanie zrealizowałem w 100 procentach – podkreślił po biegu Marcin Biskup. – Trasa w Myślęcinku bardzo mi odpowiada. Jest płaska, szybka i jest wiele miejsc „na ucieczkę” rywalom. Lubię tutaj sprawdzać moją dyspozycję. Po dzisiejszym biegu śmiało mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem! Jeżeli dopisze zdrowie, co jest najważniejsze, to nie boję się o moją formę – dodał. Warto wspomnieć, że w styczniu Marcin został najmłodszym w historii cyklu zwycięzcą – wygrywając bieg miał zaledwie 17 lat i kilkanaście dni. 
Drugą lokatę wywalczył Zbigniew Jost (15:36), a trzeci na mecie zameldował się Patryk Sieradzki (15:40).
Najlepszą w kategorii pań okazała się Aleksandra Brzezińska (wynik 17:10), która jest rekordzistką bydgoskiej trasy CITY TRAIL, a także najlepszą zawodniczką poprzedniej edycji. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:03), a trzecia była Daria Maik (18:56).
Cykl CITY TRAIL to zawody, które przyciągają całe rodziny. – Biegamy w CITY TRAIL we czwórkę – ja z mężem na 5 km, a nasi dwaj synowie – w zawodach dla juniorów. To nasz sposób na dbanie o kondycję i rodzinne spędzenie czasu – mówiła na mecie Justyna Duszka, jedna z uczestniczek zawodów. – Biegam od niedawna, ale na szczęście dystans 5 km udaje mi się przebiec bez zatrzymywania. Mam też konkretny cel – chcę pobiec 26 minut. Na razie biegam 30, ale jestem zmobilizowana, a najlepszą motywacją jest mój mąż, którego muszę gonić – dodała.
Warto wspomnieć, że biegi CITY TRAIL są Partnerem akcji Movember, która ma na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich nowotworów. Najistotniejszym elementem akcji jest „Wąs” – mężczyźni wspierający przedsięwzięcie zapuszczają w listopadzie wąsy, by w ten sposób prowokować do rozmów o profilaktyce nowotworowej. – Już przed rokiem zapuszczaliśmy „movemberowego Wąsa” i wtedy narodził się pomysł, by jako CITY TRAIL oficjalnie dołączyć do akcji. Pomysł udało się wcielić w życie i razem z kilkoma chłopakami z naszej ekipy zapuściliśmy „Wąsa”, zostając tym samym żywym sztandarem akcji – mówi Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów CITY TRAIL, a obecnie posiadacz solidnego „Wąsa”.
Najbliższe zawody CITY TRAIL w Myślęcinku odbędą się 10 grudnia. Cykl potrwa do 25 marca 2018. Warto dodać, że zawody w Bydgoszczy są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.