Potok biegaczy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

City Trail
Trójmiasto to jedna z pięciu lokalizacji, w których jesteśmy obecni od 2012 roku, czyli od pierwszej ogólnopolskiej edycji. Trasa w Gdańsku, na której dzisiaj biegaliśmy jest jedną z najbardziej wymiernych – nie zmieniła się nawet o kilka metrów. W listopadowej odsłonie najlepiej poradzili sobie z nią Michał Czapiński i Ewelina Paprocka.
36-letni Michał Czapiński pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:39. Michał na co dzień jest triathlonistą, ale równolegle uzyskuje dobre wyniki w bieganiu. – Dziś biegało mi się bardzo dobrze, mimo że jeszcze jestem na roztrenowaniu. Widząc, że nie ma zawodników, którzy regularnie wygrywają CITY TRAIL w Trójmieście postanowiłem rozegrać bieg już w jego pierwszej fazie. Ruszyłem mocno, zyskałem przewagę, a od 3. kilometra starałem się biec swobodnie kontrolując sytuację za moimi plecami. Pozwoliło mi to ostatnie 2 kilometry przebiec dość spokojne, luźno na zbiegach, tak żeby nie narazić się na jakiś uraz. Niebawem zacznę przygotowania do nowego sezonu, w którym docelowe starty dotyczą triathlonu. Jako, że wywodzę się z biegania, które jest moją najmocniejszą triathlonową stroną, zamierzam wziąć udział w wielu imprezach biegowych. Jestem zawodnikiem solidnej budowy, więc przede wszystkim skupiam się na dystansach 5-10 km, gdzie moja skuteczność jest największa. Bieg z cyklu CITY TRAIL są dla mnie świetną formą przetarcia i pozwalają mi nie wypaść z rytmu startowego w okresie zimowym – podkreślił po zawodach zwycięzca.
Zwyciężczyni rywalizacji pań Ewelina Paprocka umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. To już jej trzecia wygrana w sezonie. Dzisiejszy czas to 19:29. – Aktualnie jestem w okresie roztrenowania. Mimo, że odpoczywam startowałam przed kilkoma dniami w mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych. Trasa we Wrocławiu była niezwykle ciężka głównie ze względu na grząskie i błotniste podłoże. Zdecydowanie wolę cross właśnie taki, jak na CITY TRAIL w Gdańsku – wymagający ze względu na naturalne wzniesienia terenu – podkreśliła na mecie Ewelina. – W przyszłym sezonie chciałabym poprawić rekordy życiowe na 5, 10 km i w półmaratonie. O maratonie nie myślę, ze względu na to, że brak czasu nie pozwoli mi na wykonanie pełnowartościowego treningu. Mam nadzieję, że uda mi się odnieść zwycięstwo w trójmiejskim CITY TRAIL. Zapewne wystartuję w biegach drugiej części sezonu – dodała.
Linię mety biegu głównego minęło 370 osób. W CITY TRAIL Junior wystartowało 105 młodych adeptów biegania.
Kolejne zawody w Trójmieście odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
WYNIKI zawodów
WYDARZENIE CITY TRAIL Trójmiasto na Facebooku

źródło: citytrail.pl