ASICS wprowadza na rynek nowy model buta GEL NIMBUS 20

Jubileuszowa, 20. edycja jednego z najbardziej znanych modelów butów do biegania – ASICS GEL-Nimbus debiutuje dziś w najważniejszych punktach na biegowej mapie świata. Ta popularna inspirowana chmurami seria cieszy się dużą popularnością również wśród wielu biegaczy w Polsce.

Historia całej serii GEL-Nimbus sięga 1998 roku, gdy na rynku amerykańskim dużym powodzeniem cieszył się model przeznaczony dla biegaczy uwielbiających amortyzację, GEL-Marko. Wzorowany na nim pierwszy Nimbus na nogi biegaczy trafił rok później, a jego zalety mieli poznać nie tylko prawdziwi sportowcy, ale również zwolennicy obuwia sportowego w codziennej, miejskiej stylizacji.

Dziś jest jednym z najchętniej wybieranych przez biegaczy modeli długodystansowych.

Nowy model wyróżnia się przede wszystkim technologiczną cholewką Jacquard Mesh, która charakteryzuje się strefową budową siateczki. W miejscach, w których priorytetem jest dla niej dopasowanie, materiał jest bardzo miękki i elastyczny. Tam, gdzie liczy się trwałość – wzmocniony został syntetycznymi wstawkami. W nowym materiale zastosowano również przybierające kształt gwiazdy przelotki sznurowadeł, które dla większego komfortu pozwalają przyjemniej dla stopy rozciągać cholewkę na podbiciu.

O amortyzację w modelu NIMBUS dba GEL™, z którego znane są buty ASICS wspólnie z FlyteFoam™. Technologia rozwijana w ASICS od ponad 30 lat przeplata się z nową pianką, lżejszą o ponad 50% od standardowych rozwiązań.

Premiera nowego modelu jest jednocześnie rozpoczęciem globalnej kampanii „THE RUN IS IN ALL OF US”.

Wielkie urodziny oraz oficjalna premiera ASICS GEL-Nimbus 20 w Polsce, planowane są na luty 2018 roku. W sprzedaży online nowy model będzie dostępny w ciągu najbliższych tygodni.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 775 PLN.