Biegowo uczcili 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Bieg Powstania Wielkopolskiego

W Poznaniu odbyła się trzecia edycja Biegu Powstania Wielkopolskiego, w którym udział wzięło 1329 zawodników. Uczestnicy uczcili w ten sposób zwycięski zryw niepodległościowy toczący się na przełomie lat 1918-1919. Najszybszym zawodnikiem na 10 kilometrowej trasie był Damian Kluczyk z Ostrowa Wielkopolskiego, wśród pań triumfowała Anna Wasik z Poznania.

Uczestnicy Biegu Powstania Wielkopolskiego wystartowali o godz. 19 z Placu Wolności. Trasa prowadziła przez historyczne miejsca związane z Powstaniem, by powrócić na Plac Wolności gdzie zlokalizowana była również meta biegu. Organizatorzy podkreślali nie tylko sportowy charakter imprezy, ale przede wszystkim jej walor edukacyjny, dlatego trasa biegu związana była z miejscami, w których rozgrywały się wydarzenia Powstania Wielkopolskiego. 
Najszybciej z 10 kilometrową trasą poradził sobie Damian Kluczyk z Ostrowa Wielkopolskiego, który na mecie zameldował się w czasie 31:26. Na drugim miejscu z wynikiem 31:41 przybiegł Dariusz Jankowski z Poznania. Trzecie miejsce zajął Bartosz Majorczyk z Karczewa uzyskując wynik 31:55.
Najszybszą zawodniczką Biegu Powstania Wielkopolskiego została Anna Wasik z Poznania, która na mecie uzyskała czas 35:11. Na drugim miejscu finiszowała Katarzyna Kołaczkowska z Potasza (37:24) a na trzecim Weronika Hedzielska z podpoznańskiego Golęczewa (40:00). – Pora biegu oddaje jego klimat. Trasa nie była łatwa, ale mnóstwo kibiców napędzało atmosferę i cieszę się, że uczciłam tą rocznicę w ten sposób – powiedziała na mecie Weronika Hedzielska
Na mecie trzeciej edycji Biegu Powstania Wielkopolskiego zameldowało się w sumie 1329 zawodników. 
 
Fot. Tomasz Szwajkowski