CITY TRAIL: Trochę błota w Bydgoszczy, trochę śniegu w Łodzi

CITY TRAIL
Bydgoszcz i Łódź – to kolejne miasta, które dotarły do półmetka cyklu CITY TRAIL. Jak to zazwyczaj w grudniu bywa, 5-kilometrowe leśne trasy nie pozwalały biegaczom się nudzić – w Bydgoszczy za sprawą kilku błotnistych fragmentów, w Łodzi – delikatnej warstwy śniegu.

Bydgoszcz
Zawodnicy z Bydgoszczy rywalizowali w niedzielę, 10 grudnia w Myślęcinku. Linię mety biegu głównego minęło 651 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 300 młodych sportowców. 
Zwycięzcą biegu został Bartosz Kotłowski, czwarty zawodnik tegorocznych halowych mistrzostw Polski w biegu na dystansie 1500 m. – To mój drugi triumf w bieżącym sezonie CITY TRAIL. Chciałbym powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Bardzo mnie cieszy obecność równorzędnego rywala w postaci Marcina Biskupa. Taka rywalizacja przynosi bardzo dobre efekty. Dziś większą część dystansu biegliśmy razem, rozstrzygnięcia na moją korzyść nastąpiły w końcowej fazie biegu. Obecnie jestem na etapie okresu przygotowawczego, tym bardziej cieszy dzisiejszy start na takich prędkościach. Mam nadzieję, że kłopoty zdrowotne, które trapiły mnie ostatnimi czasy są już za mną i będę mógł w pełni realizować proces treningowy. Na pewno w tym roku odpuszczę sezon halowy i być może w pierwszej części sezonu skupię się na przygotowaniu do mistrzostw Polski w biegach przełajowych. W sezonie letnim będę starał się powalczyć na bieżni. Odchodzę jednak od swojego koronnego dotychczas dystansu 1500 m i skupię się raczej na 5000 m. Póki co zamierzam dalej walczyć w cyklu CITY TRAIL o kolejny triumf w generalce – podkreślił na mecie. Czas Bartka to 15:33. 
Fot. Adrian Kwiatkowski
W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Aleksandra Brzezińska, aktualna wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km. Wynik Oli z niedzielnego biegu to 17:35. – Dzisiejszy start wypadł niezwykle udanie. Jestem po miesięcznym roztrenowaniu i dopiero stoję u progu pracy treningowej. Mijający sezon był dla mnie bardzo dobry. Z nawiązką zrealizowałam wszystkie cele i założenia, trenując w tym wszystkim rozsądnie i na miarę własnych możliwości. Celem pierwszoplanowym w pierwszej części przyszłego roku będą przełajowe mistrzostwa Polski. W crossie czułam się zawsze bardzo dobrze i postaram się powalczyć o medal mistrzostw kraju. Tym bardziej cieszę się, że mam okazję sprawdzać się na trasie bydgoskiego CITY TRAIL, dodam – mojego ulubionego biegowego cyklu. Mój rekord trasy, 16:49 jest na pewno do poprawy. Jeśli nadarzy się okazja i będę w odpowiedniej dyspozycji postaram się ustanowić jeszcze lepszy rezultat. W przyszłym sezonie zapewne skupię się na dłuższym bieganiu na ulicy. Nie zamierzam jednak odpuszczać sezonu letniego na bieżni. Zapewne wystartuję w biegach na 5000 i 10000 m. Widzimy się na kolejnych biegach CITY TRAIL! – podsumowała zawodniczka. 
Fot. Adrian
Kwiatkowski
Kolejne zawody serii CITY TRAIL Bydgoszcz odbędą się już w 2018 roku: 28 stycznia, 25 lutego i 25 marca.

Łódź
Łódzka impreza odbyła się w niedzielę, 10 grudnia w Parku Baden-Powella. Linię mety biegu głównego minęło 375 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 149 uczestników. 
Zwycięzcą biegu został Adam Włodarczyk, z czasem 16:13. W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Monika Kaczmarek. Jej wynik na 5-kilometrowej trasie to 18:15. 
To był mój drugi start w CITY TRAIL. Przed miesiącem prowadziłem bieg Wojtkowi Sowikowi, który jest moim bardzo dobrym kolegą i potrzebował mocnego przetarcia przez mistrzostwami Polski w przełajach. Tym razem biegłem już na „swój” wynik. Trasa była dobrze przygotowana i super oznaczona. Miejscami trzeba było uważać na błoto i kałuże. Bardzo trudna technicznie jest „nawrotka” na górce. Ze względu pogodę i stan trasy zdecydowałem się biec w kolcach mając na uwadze lepszą przyczepność – mówił na mecie najszybszy zawodnik niedzielnego biegu w Łodzi. – Tak, jak wspomniałem dzisiaj interesowało mnie zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ specjalizuję się w biegu na 1500 m, a biegi przełajowe to dla mnie coś zupełnie innego. Tym bardziej cieszy taki sukces. Cieszę się, że mam możliwość biegania w cyklu, bo to świetna forma sprawdzenia swojego poziomu wytrenowania w danym okresie treningowym. Dla mnie to też zabawa i możliwość rywalizacji, ponieważ kocham rywalizować. Ciągłe czuję głód wygrywania. Ale jestem spokojny, bo mam świetnego trenera – Piotra Kuczkowskiego. Wiem, że współpraca z nim to najlepsze, co mogło mnie spotkać i już wkrótce będę gotowy do walki o najwyższe cele – dodał trzykrotny medalista mistrzostw Polski na dystansie 1500 m. 
Fot. Karolina Bandel
Wśród zawodników startujących w cyklu jest wielu debiutantów, ale też sporo osób, które znają cykl od lat. Są też tacy, którzy wrócili w tym roku po przerwie. – Jestem podwójnie zadowolony z dzisiejszych zawodów. Po pierwsze był to debiut mojej dwuletniej córki, która dzielnie walczyła na trasie biegów CITY TRAIL Junior w grupie D0, a po drugie wróciłem na trasę cyklu po kilku sezonach przerwy – mówił na mecie Maciek Woźnicki. – Teraz raz w miesiącu będą mógł po biegu na spokojnie zjeść parę pączków – dodał z uśmiechem. 
Kolejne zawody serii CITY TRAIL Łódź odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport. 
Poza Lublinem, Bydgoszczą i Łodzią w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Najbliższe biegi odbędą się 16 grudnia w Poznaniu oraz 17 grudnia w Warszawie i Szczecinie. 
Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło: citytrail.pl