City Trail. Szybkie ściganie w Warszawie

City Trail
Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Warszawie odbył się w niedzielę, 17 grudnia w Lesie Młociny. Poranek dawał nadzieję na pierwszy lekko zimowy bieg w sezonie, ale śnieg tak samo intensywnie padał, jak się topił. W efekcie ścieżki gdzieniegdzie pokryte były niewielką warstwą błota. Linię mety biegu głównego minęło 555 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 224 młodych adeptów biegania.
Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie – Kamil Jastrzębski, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 14:58. Jako drugi na metę wbiegł Artur Kern – dominator lubelskiej trasy CITY TRAIL, który zapowiedział regularne starty także w stolicy. Wynik Artura to 15:26. Trzecią lokatę wywalczył Łukasz Oskierko – najlepszy zawodnik poprzedniej edycji CITY TRAIL w Warszawie (czas 15:34). – Trasa jest rewelacyjna. W porównaniu z Lublinem ponad minutę szybsza. Na pewno można tutaj pokusić się o poprawienie najlepszego wyniku w historii CITY TRAIL, czyli 14:41 – podkreślił na mecie Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000 m w hali. – Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze. Na całym dystansie trzymaliśmy się razem z Łukaszem, który ukończył bieg na trzecim miejscu. Wzajemnie się dopingowaliśmy, zmienialiśmy na prowadzeniu, aż do ostatniego kilometra, na którym ja szarpnąłem. Biorąc pod uwagę mój aktualny etap treningowy, jestem zadowolony z wyniku i sądzę, że mogę tutaj biegać poniżej 15 minut, a więc wygrywać, a na pewno rywalizować z Kamilem Jastrzębskim, który mając bezpośrednich rywali na pewno jest w stanie biegać na tych ścieżkach jeszcze szybciej. Zostały trzy biegi w tej edycji, a więc muszę wystartować w każdym, żebym mógł zostać sklasyfikowany. I taki mam zamiar – dodał.
Rywalizacja pań była bardzo ciekawa. Jako pierwsza linię mety minęła Dominika Stelmach, aktualna mistrzyni Polski w maratonie, globalna zwyciężczyni Wings For Life World Run 2017. Dominika specjalizuje się w biegach ultra, jednak nieustannie zachwyca znakomitą szybkością i wartościowymi wynikami na krótszych dystansach. Jej dzisiejszy czas na ścieżkach CITY TRAIL w Warszawie – 17:15 – jest rekordem trasy kobiet. – Jestem trochę chora, także chciałam po prostu polecieć w określonym tempie – po 3:30/km. Nie wiedziałam, że rekord wynosił tylko 17:26. Jestem zadowolona ze startu. Jest dopiero grudzień. Dzisiejszy bieg pokazuje, że jestem na dobrej drodze – podsumowała krótko najszybsza zawodniczka niedzielnego biegu.
Drugą lokatę wywalczyła specjalistka od biegów górskich – Martyna Kantor (czas 18:03), a trzecie miejsce zajęła Anna Szyszka (18:17).
Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się już w 2018 roku: 21 stycznia, 18 lutego i 18 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane drugą połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.
Poza Warszawą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło: mat. prasowe