Sebastian Smoliński i Paulina Pawłowska zwycięzcami CITY TRAIL w Lublinie

 

Trzecia sobota 2018 roku była dla lubelskich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL. Słońce, temperatura lekko poniżej zera oraz wymagające, leśne podłoże – to był prawdziwy, zimowy trail! Zwycięzcą biegu został Sebastian Smoliński. Wśród pań trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Paulina Pawłowska. W biegu wzięło udział 326 zawodników.
Sebastian Smoliński ma na koncie dwa zwycięstwa w trwającej edycji CITY TRAIL w Lublinie – podobnie, jak dominator lubelskiej trasy – Artur Kern. Jeśli obaj chcą ukończyć cykl i walczyć o wygraną muszą wystartować w dwóch kolejnych biegach. Oznacza to bardzo ciekawą, bezpośrednią rywalizację. – Wyczekuję tego pojedynku z Arturem, bo nie biegliśmy jeszcze razem w żadnych zawodach na tej trasie. Myślę, że jeśli spotkamy się w lutym i marcu, będzie bardzo interesująco. Rozważałem też sytuację, w której Artur wygra jeden z tych dwóch biegów, a w drugim to ja okażę się lepszy. Wtedy będziemy mieć taką samą liczbę punktów, a o wygranej w cyklu zadecyduje najlepszy czas, dlatego nie będzie kalkulowania, ale walka o wynik – mówił na mecie Sebastian Smoliński, czterokrotny medalista mistrzostw Polski.
Dzisiejszy wynik Sebastiana Smolińskiego to 17:42. Drugie miejsce zajął Rafał Buczak (17:56), a trzeci był Paweł Wysocki (17:58).

Faworytką rywalizacji kobiet jest Paulina Pawłowska, która wygrała dzisiaj już trzeci bieg. Czas Pauliny to tym razem 20:30. Drugą lokatę wywalczyła Ilona Mandziuk (20:32), a trzecia była Patrycja Gruszkowska (20:51).
Sobotni zawody odbyły się w karnawałowym klimacie, na trasie nie mogło więc zabraknąć przebierańców. – Wychodzę z założenia, że są okazje, które po prostu trzeba specjalnie uczcić, a bieg w dobrze zaplanowanym stroju wcale nie jest uciążliwy, więc postanowiłam się przebrać – podkreśliła na mecie jedna z przebranych zawodniczek – Dagmara Krawczyk. – Dzisiejsze zawody były moim debiutem na śniegu. Biegam nieco ponad rok i dotąd nie miałam okazji startować w typowo zimowych warunkach. O dziwo było nieźle. Na co dzień staram się biegać dość regularnie i gonić koleżankę, która zainspirowała mnie do truchtania – dodała biegaczka.
Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 50 młodych sportowców.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL w Lublinie odbędą się: 10 lutego i 17 marca 2018. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na kwiecień. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.
Poza Lublinem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lubelską odsłonę cyklu wspiera Miasto Lublin.źródło: citytrail.pl