Znakomity początek drugiej części sezonu CITY TRAIL

 

Pierwsza sobota 2018 roku była dla wrocławskich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL. Las Osobowicki o tej porze roku jest dość przewidywalny i o ile nie ma mrozu, ścieżki regularnie pokrywa warstwa błota. Tak było i tym razem. Mimo wymagających warunków, zwycięzca zawodów – prowadzący w klasyfikacji generalnej – Kamil Karbowiak uzyskał znakomity rezultat – 15:03. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Małgorzata Zieleń, która podobnie jak Kamil Karbowiak – jest liderką cyklu. W biegu wzięło udział 569 zawodników, co jest drugim wynikiem w sześcioletniej historii wrocławskiej edycji CITY TRAIL.
Kamil Karbowiak startował we wszystkich czterech dotychczas rozegranych biegach CITY TRAIL we Wrocławiu w edycji 2017/2018. Trzy razy był najszybszy, raz trzeci. Z dzisiejszego startu był bardzo zadowolony. – Zabrakło tylko 7 sekund do rekordu trasy, więc gdyby nawierzchnia była zmrożona myślę, że udałoby się go poprawić. To nie zmienia faktu, że jak na te warunki i największe błoto, w jakim tutaj biegałem, rezultat jest bardzo dobry – podkreślił na mecie młodzieżowy mistrz Polski na 10 000 m. – Kiedy postanowiłem wziąć udział w cyklu, przede wszystkim zależało mi na dobrym „przetarciu” przed sezonem letnim i comiesięcznych sprawdzianach – dodał.

Drugie miejsce zajął najlepszy w poprzednich dwóch edycjach – Dariusz Boratyński (czas 15:14), a trzeci był czołowy polski średniodystansowiec, medalista mistrzostw Polski, trzeci zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz rekordzista Polski w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 1500 m – Michał Rozmys (wynik 15:26).
W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Małgorzata Zieleń. Wynik 18:03 jest najlepszym czasem, jaki dotychczas osiągnęła na wrocławskiej trasie młoda podopieczna Jacka Wośka. Małgorzata jest aktualnie liderką klasyfikacji generalnej – ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca. – Grudzień przetrenowałam mocno, więc jest forma. Mimo, że na trasie było więcej błota niż ostatnio, biegło mi się dobrze. To są przełaje, więc trzeba liczyć się z różnymi warunkami i już! – podkreśliła zawodniczka.
Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Aleksandra Kaczmarek (18:55), a trzecia była Anna Przyjazna (19:31).

Na trasie CITY TRAIL pojawił się Michał Kopacz, który startuje w biegach górskich i ultramaratonach. Co przyciąga go na „zaledwie” 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim? – Mam na start CITY TRAIL 6 km. Dzisiaj przybiegłem tutaj z domu, wystartowałem w zawodach i za chwilę wracam – również biegiem. To dobry trening – zaznaczył zawodnik. – Z jednej strony traktuję CITY TRAIL jako pracę nad szybkością, a z drugiej startuję tutaj dla przyjemności – fajna atmosfera, trudna, bo błotnista trasa – te biegi sprawiają mi frajdę.
Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 172 młodych sportowców.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL odbędą się: 3 lutego i 3 marca 2018. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.
Poza Wrocławiem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
źródło: citytrail.pl
Fot. Piotr Dymus