ASICS GEL-Kayano 25 oficjalnie zaprezentowany

W sobotę w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu odbyła się oficjalna prezentacja najnowszego modelu ASICS GEL-Kayano, sygnowanego numerem 25. Zgromadzeni dziennikarze oraz biegacze mieli poznać historię buta, do stworzenia którego Toshikazu Kayano ćwierć wieku temu zainspirował egzoszkielet żuka. Po ciekawej prezentacji chętni mogli osobiście przetestować GEL-Kayano 25 podczas treningu biegowego, prowadzonego przez Arkadiusza Gardzielewskiego, czołowego polskiego maratończyka i reprezentanta kraju na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Berlinie. 

Tegoroczna odsłona flagowego modelu marki ASICS wzbudziła spore zainteresowanie wśród biegaczy. Nic więc dziwnego, że w sobotnie przedpołudnie podczas oficjalnej prezentacji buta GEL-Kayano 25 Sklep Biegacza na warszawskim Powiślu dosłownie pękał w szwach. Wydarzenie zgromadziło wiele znanych w środowisku biegowym twarzy, dziennikarzy czy influencerów piszących o bieganiu. Silną reprezentację miała ekipa ASICS FrontRunner Poland, która skupia ludzi dzielących pasją do biegania, ruch i zdrowego trybu życia. Premiera ASICS GEL-Kayano 25 przyciągnęła również m.in. ambasadorkę marki ASICS, siatkarkę Joannę Wołosz, która z zainteresowaniem przyglądała się najnowszej odsłonie legendarnego buta.

ASICS FrontRunner Poland

Wydarzenie otworzył Maciej Razik, Sales Support Coordinator ASICS Polska, który w krótkiej, ale bardzo ciekawej prezentacji przybliżył zgromadzonym historię modelu Kayano od momentu jego powstania, poprzez cały proces ewolucji i udoskonalenia które zachodziły przez 25 lat jego produkcji, aż do dzisiaj.

– ASICS GEL-Kayano 25 to zbiór najlepszych doświadczeń i rozwiązań stosowanych od ćwierć wieku przez japońską markę, cechujący się świetną stabilizacją oraz doskonałą amortyzacją. Wszystko to dzięki konsekwentnemu podejściu w projektowaniu kolejnych edycji tego modelu. Za każdym razem zmiany polegały na ewolucji, a nie rewolucji. – mówił podczas prezentacji ekspert ASICS.

Maciej Razik

Czym wyróżnia się model GEL-Kayano 25?

– Za maksymalną stabilizację pięty odpowiada tutaj technologia MetaClutch, zaprojektowana do dynamicznego biegania. Zabezpiecza ona stopę, utrzymuje ją we właściwej pozycji, jednocześnie pozostawiając pełną swobodę ruchu ścięgna Achillesa. Z kolei za świetną amortyzację odpowiadają technologie FlyteFoam Propel – najbardziej sprężysta pianka na rynku, zapewniająca efektywny bieg i dynamiczne wybicie oraz poprawiająca komfort pianka FlyteFoam Lyte. W konstrukcji nowego modelu nie mogło zabraknąć oczywiście GEL-u, z którego słynie ASICS. Warto zwrócić również uwagę, że cholewka stworzona jest z dwóch warstw JACQUARD MESH, co zapewnia stopom lepszą oddychalność. Co niezwykle ważne, ten model cały czas ewoluuje i wciąż można znaleźć w nim inspirację Toshikazu Kayano, który projektując premierowy model wzorował się na egzoszkielecie żuka. – mówił Maciej Razik.

ASICS GEL-KAYANO 25

Po prezentacji i krótkim poczęstunku w japońskim stylu, przyszedł czas, by na własnych nogach przetestować możliwości ASICS GEL-Kayano 25. Chętni wzięli udział w treningu biegowym, poprowadzonym przez Ambasadora marki ASICS i czołowego polskiego maratończyka – Arkadiusza Gardzielewskiego. Cała grupa pobiegła na stadion warszawskiej Agrykoli, gdzie po rozgrzewce odbyła się zasadnicza część treningu obejmująca od 8 do 10 szybkich przebieżek po prostych odcinkach 400 metrowej bieżni.

Trening na Agrykoli

ASICS Motion ID

Podczas sobotniej prezentacji każdy biegacz mógł także bezpłatnie skorzystać z badania ASICS Motion ID, wykorzystującego innowacyjny system przygotowany przez naukowców z Instytutu Nauki Sportu w Kobe w Japonii. Rozwiązanie za pomocą akcelerometrów umieszczonych na ciele biegacza pomaga w dokładnym dobraniu obuwia biegowego. Wprowadzając do systemu podstawowe dane dotyczące treningu (kilometraż, nawierzchnia na jakiej trenuje, waga, wzrost oraz inne preferencje treningowe) wspiera w znalezieniu właściwego obuwia do biegania.

Buty ASICS GEL-Kayano 25 dostępne są w sieci sklepów SklepBiegacza.pl oraz w innych sklepach specjalistycznych w cenie 699,99 pln.

25 lat historii ASICS GEL-Kayano

[foogallery id=”7726″]

 

fot. Rafał Szymkiewicz

GD

ASICS GEL-Kayano 25