Jabra wprowadza na rynek słuchawki Elite Active 65t, które można konfigurować w aplikacji mobilnej

Marka Jabra wprowadza na rynek nowy zestaw słuchawkowy o nazwie Elite Active 65t. Zestaw ten został opracowany specjalnie z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, dlatego też inżynierowie Jabra wyposażyli słuchawki we wzmocnioną obudowę oraz wydłużyli czas pracy urządzenia aż do 15 godzin. W tym czasie użytkownik może prowadzić rozmowy, słuchać muzyki o spersonalizowanym brzmieniu a także korzystać z asystentów głosowych. Zdaniem producenta „słuchawki Jabra Elite Active 65t doskonale dopasowują się do ucha będąc niezastąpionym towarzyszem podczas podróży, spacerów, górskich wypraw, czy też biegania i ćwiczeń.”

Co potrafi aplikacja Jabra Sound+?

Zestaw słuchawkowy Jabra Elite Active 65t oferuje wysokiej jakości dźwięk, zarówno dla rozmów jak i odtwarzania plików muzycznych. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem dla użytkowników jest możliwość dostoswania brzmienia, które można uzyskać za pomocą specjalnego korektora dźwięku dostępnego w urządzeniu poprzez aplikację mobilną Jabra Sound+. To rozwiązanie, które jest ciekawym uzupełnieniem zestawu słuchawkowego, ponieważ wzbogaca go o dodatkowe funkcje. Pozwala np. dodać basu poprzez szybkie i proste zwiększenie niskich częstotliwości. Prócz tego za pośrednictwem aplikacji można określić, w jakim stopniu użytkownik chce słyszeć (lub zablokować) otaczające dźwięki. Cennym dodatkiem jest tutaj również możliwość śledzenia stanu naładowania baterii.

Jabra

Dzięki hybrydowemu ANC (Active Noise Cancellation) użytkownik może ograniczyć hałas otoczenia, gdy potrzebuje skupić się na tym, co w danej chwili najważniejsze. W trakcie słuchania głośnej muzyki można za pomocą przycisku na słuchawce w prosty sposób podsłuchać co dzieje się wokół. Bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu.

Aby pomóc w wyborze odpowiednich ustawień twórcy aplikacji utworzyli tak zwane „momenty”, czyli wstępnie określone ustawienia adekwatne do różnych sytuacji, w których użytkownik znajduje się w ciągu dnia. Przycisk umieszczony na słuchawce umożliwia wygodne odbieranie połączeń, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem sięgać po smartfon. Użytkownik nie musi więc przerywać wykonywanej czynności.

W komunikacie prasowym czytamy również, że „żelowe wymienne wkładki douszne, dostępne w różnych rozmiarach, zapewniają idealne dopasowanie oraz pełną stabilność słuchawki w uchu. Pewność, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu w połączeniu z całkowicie bezprzewodową technologią dają poczucie nieskrępowanej swobody, nawet podczas intensywnych ćwiczeń.”

Za pośrednictwem Jabra Elite Active 65t można połączyć się z usługami Alexa, Siri lub Google Assistant, aby w szybki sposób uzyskać dostęp do potrzebnych informacji – np. dotyczących zaplanowanych w kalendarzu spotkań. Rozwiązanie to pomoże również znaleźć miejsca lub wydarzenia odbywające się w pobliżu. Asystenta głosowego można wykorzystać również do odczytu wiadomości tekstowych.

Bateria zapewnia do 5 godzin pracy urządzenia a z przenośną stacją ładującą można wydłużyć ten czas aż do 15 godzin. Bluetooth 5.0 umożliwia płynne podłączenie Elite Active 65t do smartfonu. Poza tym Jabra Elite Active zostały wyposażone w stopień ochrony IP56 z 2-letnią gwarancją na uszkodzenia spowodowane przez pot i pył, pod warunkiem rejestracji w aplikacji Jabra Sound +.

Informacje o dostępności

Zestaw słuchawkowy Jabra Elite Active 65t dostępny będzie od 30 lipca w wybranych salonach MediaExpert oraz w sklepie online mediaexpert.pl w sugerowanej cenie detalicznej 749 złotych.

mat. pras