Runmageddon nadciąga nad Poznań

W sobotę, 21 lipca odbędzie się kolejna impreza w ramach tegorocznego cyklu Runmageddon. Dotychczas start w imprezie potwierdziło już ponad 4 tysiące uczestników, a zapisy ciągle trwają.

Na terenie Hipodromu Wola trwają już przygotowania przed ekstremalnym wydarzeniem. Obecnie trwa budowa toru przeszkód, który w sobotę pokonywać będą fani biegów przeszkodowych z całej Polski.

Jakie przeszkody w Poznaniu?

Organizator uchylił rąbka tajemnicy i podał 10 najciekawszych przeszkód, z którymi zmagać będą się uczestnicy. Co ich czeka?

– Zawodnicy spodziewać się mogą się Lodowej – kąpieli w kontenerze z marznącą wodą, a także przeszkody charakterystycznej dla miasta gospodarza – Poznańskie Koziołki, z którymi zwinnie poradzą sobie przechodząc po konstrukcjach z bali. Startujący będą pokonywać Piramidę z Balotów oraz największą przeszkodę z 1000 opon – Oponeo.  Ponadto, muszą przygotować swoje barki, ramiona, plecy do zmierzenia się z takimi pogromcami mięśni jak: Multirig, konstrukcja z kółek, uchwytów, którą można przejść tylko bez użycia nóg; Kołosznikow, ściana po której wspinają się za pomocą kołków trzymanych w rękach oraz Weryfikator Marzeń. Ich oczy ukoi widok z Komandosa, pionowej ściany, na którą będą musieli się wspiąć przy użyciu lin zwieszonych ku dołowi. Zaś siłę i charakter sprawdzą: Ukośna – pionowa ściana, którą przejść będzie można tylko, zdobywając jej szczyt, a także Aquaman by Samsung, przeszkoda, którą pokonując zawsze ląduje się w wodzie. – czytamy w komunikacie prasowym, który trafił do naszej redakcji.

Poznański Runmageddon rozpocznie się w sobotę o godzinie 7:40. Jako pierwsze w odstępach dziesięciominutowych wystartują dwie serie Elite w formule Rekrut (6 kilometrów i ponad 30 przeszkód). Zawodnicy tych serii powalczą o zwycięstwo w Runmageddonie. Od godziny 8:00 do 13:00 do startu rusza uczestnicy serii Open, którzy pokonując przeszkody będą mogli korzystać z pomocy współtowarzyszy lub wolontariuszy Runmageddonu.

W godzinach 9:00-15:00 startować będą dzieci w wieku 4-11 lat, których zadaniem będzie pokonanie jednokilometrowej trasy z ponad 10 przeszkodami. Od 16:45, co 15 minut, wystartuje 5 serii dystansu Intro, którego uczestnicy pokonają 3 kilometry najeżone ponad 15 przeszkodami. Wieczorem, między 21:00-22:00 ku nocnej przygodzie wyruszą osoby, które podjęły się pokonania Nocnego Rekruta.

Sobota będzie dniem pełnym wrażeń nie tylko dla startujących, ale także dla kibiców, którzy w Miasteczku Kibica będą mogli podziwiać zmagania uczestników oraz korzystać z atrakcji przygotowanych przez partnerów biegu.

mat pras.