Tomasz Oślizło wygrał Masakrator Run w Piekarach Śląskich

Tomasz Oślizło z drużyny xRunners zwyciężył bieg przeszkodowy Masakrator Run, który odbył się wczoraj w Piekarach Śląskich. Najszybszą kobietą była Karina Korus z ekipy Cidry Lotajom. Zawody odbyły się na trasie o długości około 5 kilometrów, na której znalazło się co najmniej 25 przeszkód sztucznych. Do mety Masakratora dotarło 255 uczestników. 

Zawodnicy startowali w w 30 osobowych grupach, co 10 minut. Start zaplanowano w samo południe, o godzinie 12:00. Z uwagi na to, że Masakrator Run odbywał się równolegle z imprezą Barbarian Arrow na jego starcie zabrakło kilku czołowych zawodników. Z drugiej jednak strony zwycięzca biegu, Tomasz Oślizło odpuścił udział w Arrow i skoncentrował się walce o prymat w Piekarach Śląskich.  Ten cel udało mu się zrealizować, dotarł do mety jako pierwszy z czasem 22:00.

– Nie spodziewałem się tutaj zwycięstwa ze względu na 10-dniowy okres roztrenowania. Tym bardziej cieszy mnie wynik. – powiedział Tomasz Oślizło. – Z trasy szczególnie zapamiętałem nową przeszkodę od Destroyer Race o wymownej nazwie „Karakan”, która czekała na nas na ostatniej prostej na stadionie. Wyglądała na łatwą, ale jak się okazało sprawiła dużo kłopotu nawet zawodnikom z najwyższej półki. Od przyszłego tygodnia wracam do treningów i robię formę na drugą część sezonu. – podsumował.


Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega z xRunners Tomasz Danielkiewicz z wynikiem 22:49, a trzeci był Piotr Król reprezentujący barwy Socios Silesia z czasem 23:24. Najszybsza kobieta Karina Korus z ekipy Cidry Lotajom na dotarcie do mety potrzebowała 31:20, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Szaruga z Socios Silesia, która równocześnie tego samego dnia wygrała zawody Barbarian Arrow przed Spodkiem. Trzecia była Anna Baluta z drużyny xRunners.

Trasa, z którą mierzyli się uczestnicy była trudna, o przełajowym charakterze, na której organizatorzy ustawili przeszkody sztuczne, m.in..: ściany, przeprawy linowe, opony, drut kolczasty itd.  Za niepokonanie przeszkody uczestnicy zobowiązani byli odbyć karne zadanie, np. 20 burpees lub inne wyznaczone przez wolontariusza.

W klasyfikacji drużynowej tryumfowała ekipa xRunners przed Socios Silesia i zespołem W Kręgu Formy.

md