Wheelmageddon czyli jedyny w Polsce terenowy wyścig na wózkach inwalidzkich

Wheelmageddon, czyli jedyny w Polsce terenowy wyścig na wózkach dla wszystkich, którzy chcą pokonać własne słabości oraz sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnej rywalizacji. Uczestnicy będą walczyć nie tylko sami ze sobą, ale również z przeszkodami i wymagającymi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Na trasie o długości ok. 2,5 km czeka ich błoto, ogień, czołganie, spacer farmera czy kurtyna wodna. Trzecia edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 7 lipca na terenie Hotelu Nosselia*** w Krzyczkach Szumnych nieopodal Warszawy.

Zawody polegają na jak najszybszym pokonaniu ekstremalnej trasy, składającej się ze zróżnicowanych przeszkód. W rywalizacji liczy się nie tylko siła, wytrzymałość, sprawność czy kondycja, ale również odporność psychiczna uczestników, tym bardziej że zadania z każdą kolejną imprezą są coraz trudniejsze. Na starcie Wheelmageddonu staną osoby samodzielne, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich oraz sprawni sportowcy, szukający nowych wyzwań.

Wheelmageddon jest jedną z flagowych imprez organizowanych przez Avalon Extreme. Zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej urozmaicić trasę oraz przeszkody, aby maksymalnie „uprzykrzyć” życie uczestnikom. Nie są to łatwe zawody, ponieważ poprzeczka wisi naprawdę wysoko. Główną rolę w rywalizacji odgrywają oczywiście umiejętności ogólnorozwojowe, ale równie ważny jest zapał, hart ducha i wola walki, które pozwalają zmieścić się w limicie czasu i świętować sukces na mecie – powiedział pomysłodawca Wheelmageddonu, Tomasz Biduś.

Wheelmageddon

Na trasie czekają między innymi błoto, ogień, przeszkody linowe, czołganie, pętla po lesie, kurtyna wodna, jazda na balansie, strzelanie z łuku, spacer farmera i okopy. Dystans do pokonania wynosi ok. 2,5 km. W ubiegłym roku rywalizację zdominował Szymon Klimza, który dwukrotnie okazał się bezkonkurencyjny.

Nie czuję się faworytem, ale mam nadzieję na dobry wynik. Wheelmageddon to zawody, w których może zdarzyć się dosłownie wszystko. Z jednej strony jesteśmy skazani wyłącznie na siebie, ale z drugiej wspieramy się na trasie, wzajemnie motywujemy i pomagamy sobie w razie potrzeby. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przystosowanym torze offroadowym, poruszając się na wózku. Wbrew pozorom, nie jest to wcale prosta sprawa, ponieważ jazda w tak ekstremalnych warunkach potrafi być bardzo męcząca – dodał ambasador Avalon Extreme, Szymon Klimza.

Trzecia edycja Wheelmageddonu odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Hotelu Nosselia*** pod Warszawą. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Start biegu o godz. 13:00. Sponsorem głównym wydarzenia jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ‘TUW’.

Harmonogram Wheelmageddonu 2018:

7 lipca (sobota)

11:30 – rejestracja zawodników

12:20 – wspólna rozgrzewka

13:00 – start biegu

15:00 – koniec biegu

15:30 – dekoracja zwycięzców

16:30 – atrakcje dodatkowe (swincary, street workout park)

 

mat.pras