Kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy OCR bez Runmageddonu. Ale negocjacje wciąż trwają

Stowarzyszenie OCR Polska podało listę biegów, które w 2018 roku będą umożliwiały kwalifikację do Mistrzostw Europy Biegów Przeszkodowych. Przepustkę na zawody, które odbędą się w przyszłym roku w Gdyni będzie można wywalczyć startując jedynie w Barbarian Race, Adrenaline Rush, Biegunie oraz poprzez Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych organizowanych przez OCR Polska. Na liście imprez kwalifikacyjnych brakuje m.in. Runmageddonu, największego w kraju cyklu biegów przeszkodowych.

Poznaliśmy zasady kwalifikacji z polskich biegów przeszkodowych na Mistrzostwa Europy OCR, które odbędą się w przyszłym roku w Gdyni. Decyzją OCR Polska w 2018 roku prawo startu na europejskim czempionacie biegacze będą mogli wywalczyć na następujących biegach: Barbarian Race – 18-19.08 w Tychach oraz 22-23.09 w Zielonej Górze, Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych (OCR Polska) – 08-09.09 w Gdyni, Adrenaline Rush Poland – 29.09 w Radotkach, Biegun, 17.11 w Gdyni. Przepustki na mistrzostwa dostaną również najlepsi zawodnicy z biegów, które  już się odbyły. Chodzi o lipcowy Barbarian Race w Ustroniu oraz Biegun Ruchome Piaski, który odbył się w Gdyni.

– Główne wymogi, jakie stawiamy organizatorom to bieg partnerski z systemem opaskowym i falą Elite. Podana lista nie jest listą zamkniętą. Trwają negocjacje z innymi organizatorami. – mówi Jacek Kozicki, prezes OCR Polska.

Jednym z nich jest Runmageddon, który obok Barbarian Race i rankingu OCR Polska umożliwiał kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy. – Nie udzielamy teraz żadnego komentarza w tej sprawie, gdyż nasze rozmowy z OCR Polska wciąż trwają, a kalendarz opublikowany nie jest pełnym kalendarzem. – powiedziała Paulina Kędziora z Runmageddonu. – Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata, to nic się nie zmienia, jesteśmy nadal biegiem kwalifikującym do OCR World Championships, jako jeden z dwóch partnerów z Polski. –  dodała.

Jakie są zasady kwalifikacji?

Do fali Elite na Mistrzostwach Europy awansują 3 najlepsze osoby, natomiast 5 najlepszych osób z fali Elite w danej kategorii wiekowej uzyska przepustkę do fal Age Group.  Więcej miejsc premiowanych kwalifikacją będzie dostępnych na imprezach wchodzących w skład Ligi OCR. Do fal Elite i do Age Group trafi po 10 najlepszych zawodników.

Największa pula przepustek na Mistrzostwa Europy będzie dostępna na Mistrzostwach Polski OCR Polska, które na początku września odbędą się w Gdyni. W tym przypadku z serii Elite i kategorii wiekowych kwalifikować będzie się po 15 osób.

Najbliższe biegi kwalifikacyjne odbędą się w najbliższy weekend podczas Barbarian Race w Tychach.

md