Mistrzostwa Polski OCR: Sobierajscy i Szaruga Show!

W miniony weekend w Ząbkach pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski OCR zorganizowane przez OCRA Poland.  Rywalizacja odbywała się na dystansie krótkim, standardowym oraz w sztafetach. Wielki popis umiejętności i sportowej walki dali bracia Sobierajscy, który zgarnęli łącznie 11 medali w kategoriach wiekowych i Elite! Komplet zwycięstw zanotowała również Małgorzata Szaruga. Biegi w ramach imprezy ukończyło łącznie kilkuset zawodników, wśród nich czterokrotny Mistrz Świata w biegach OCR, Brytyjczyk Jonathan Albon.

Sobierajscy lepsi od Mistrza Świata

Mistrzostwa Polski OCR organizowane przez OCRA Poland rozpoczęły się od biegu na dystansie 3km. Na trasie pojawiło się 15 przeszkód naturalnych i przygotowanych przez organizatorów. Na podium znalazło się dwóch braci Sobierajskich – pierwsze miejsce z czasem 20:17 zajął Wojciech, drugi był Jakub Zawistowski z Husaria Race Team a trzeci Jonathan Albon.  Co ciekawe, Brytyjczyk w tej konkurencji miał ogólnie dopiero  7. czas, a do Sobierajskiego stracił aż ponad 4 minuty. W piątek lepszy czas od Mistrza Świata OCR uzyskał….13-letni Krzysztof Sobierajski, który startował w swojej kategorii wiekowej.

fot. facebook.com/OCRAPOLAND

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Małgorzata Szaruga (Socios Silesia), która uzyskała czas 37:46, druga była Henriette Albon (41:41) a trzecia Aleksandra Hanslik, również reprezentująca barwy Socios Silesia z wynikiem 43:49.

Albon pokazał klasę

W sobotę zmagania toczyły się na dystansie standardowym o długości 15 km. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 30 przeszkód. Tym razem Mistrz Świata pokazał klasę i w pełni zrehabilitował się za słaby występ dzień wcześniej. Pewnie zwyciężył Jonathan Albon z czasem 1:24:20 wyprzedzając Tomasza Krawczyka (1:30:29) oraz zaledwie 16-letniego Bolesława Sobierajskiego, który tym samym na tych mistrzostwach sięgnął po swój drugi medal. Wcześniej zdobył złoty krążek w kategorii wiekowej.

W rywalizacji kobiet ponownie równych sobie nie miała Małgorzata Szaruga, która osiągnęła czas 2:21:23. Jako druga do mety dotarła Nikola Berčíková ze Słowacji z czasem 2:33:52. Trzeciego miejsca nie udało się przyznać żadnej zawodniczce, ponieważ pozostałe 3 rywalki nie ukończyły zmagań.

fot. facebook.com/WojciechSobierajSobierajski

Dwukrotne zwycięstwo sztafet OCRA Poland

Niedziela była zarezerwowana na biegi trzyosobowych sztafet na dystansie 7 km. Pierwszy zawodnik pokonywał część biegową, drugi siłową, trzeci techniczną, a końcowy odcinek drużyna pokonywała wspólnie. W zmaganiach mężczyzn poza zasięgiem była sztafeta złożona z Wojciecha Sobierajskiego, Jonathana Albona i Piotra Łobodzińskiego.  Wśród kobiet po złoto sięgnęła ekipa, którą tworzyła Patrycja Bereznowska, Henriette Albon oraz Małgorzata Szaruga.

Rafał Bejtka, Prezes OCRA Poland podsumował: – Tym razem treningowo postawiłem na budowę międzynarodowej reprezentacji i taki mamy plan na sezon 2019. Budowa najsilniejszego teamu męskiego i żeńskiego na zawody międzynarodowe.

Mistrzostwa Polski OCR organizowane przez OCRA Poland to nie jedyna impreza mistrzowska w branży. Już w weekend 8-9 września odbędą się I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych, których organizatorem jest Stowarzyszenie OCR Polska.

md
fot. w nagłówku – Emilia Pergoł