Nike z nowymi superszybkimi startówkami

Nike prezentuje dwa nowe modele startowe  Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit oraz Nike Zoom Fly Flyknit. Oba zostały stworzone w oparciu o technologie znane z projektu Nike Breaking2, które jak informuje producent dodatkowo unowocześniono, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby biegaczy. Każdy z modeli posiada inne rozwiązania technologiczne, co ma służyć lepszemu dopasowaniu do indywidualnych preferencji użytkowników. 

Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit

Eliud Kipchoge, najszybszy maratończyk w historii, chociaż nie rekordzista świata (jego wynik 2:00:25 uzyskany na początku maja ubiegłego roku na torze Monza w Mediolanie w ramach marketingowego projektu Breaking2 został uzyskany na trasie bez atestu – przyp. red) nazwał system Nike 4% „perfekcyjnym … naprawdę doskonałym”. Media szybko okrzyknęły, że dzięki zastosowanej technologii powstały „najszybsze buty na świecie”. Śmiała deklaracja została poparta niespotykanymi dotąd wynikami osiąganymi przez biegaczy w najbardziej prestiżowych zawodach. W komunikacie prasowym czytamy, że ponad połowa zwycięzców największych maratonów na świecie w 2018 roku biegła w Nike Zoom Vaporfly 4% na nogach.

Teraz firma Nike prezentuje nowy model Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit z lżejszą i lepiej oddychającą cholewką.

Technologia, która stała się znakiem rozpoznawczym Nike Zoom Vaporfly 4%, pozostała niezmieniona. Model został stworzony na potrzeby projektu Breaking2, aby pomóc najszybszym zawodnikom na świecie pokonać barierę dwóch godzin na dystansie maratońskim. Zastosowano w nim podeszwę środkową z pianki Nike ZoomX (która jest bardzo lekka, miękka i zapewnia do 85% zwrotu energii) oraz płytkę z włókna węglowego na całej długości podeszwy, która zwiększa sztywność, aby zapewnić lepsze odbicie od podłoża. Całościowo, system ten zapewnia 4-procentową poprawę ekonomii biegu w porównaniu do poprzedniego, najszybszego modelu startowego Nike.

Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit posiada wszystkie cechy oryginału, które zostały dodatkowo uzupełnione o lekką cholewkę wykonaną w technologii Fyknit, która wspiera stopę.

Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit od 1 października będzie dostępny na nike.com oraz w wybranych sklepach detalicznych.

Nike Zoom Fly Flyknit

Nike Zoom Fly Flyknit to jeden z najszybszych i najbardziej wytrzymałych butów startowych Nike.  W modelu zastosowano kilka istotnych zmiana w porównaniu do jego wcześniejszej wersji. Miękka, lekka i trwała pianka Nike React zastąpiła Nike Lunarlon, gwarantując biegaczom jeszcze bardziej sprężystą amortyzację, która efektywnie tłumi wstrząsy na każdym kilometrze biegu. Cholewka Flyknit zapewnia odpowiednie wsparcie, jednocześnie pozwalając stopie oddychać.

Nike Zoom Fly Flyknit będą dostępne na stronie internetowej nike.com od 13 września w neonowo-czarnej wersji kolorystycznej.

mat. pras