Poznaliśmy termin 7. Orlen Warsaw Marathon!

Organizatorzy Orlen Warsaw Marathon podali termin przyszłorocznej, 7. edycji. Impreza posiadająca prestiżową odznakę IAAF Silver Label odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku. Podanie terminu imprezy kilka miesięcy wcześniej niż w roku poprzednim, ma na celu poprawę frekwencji, która w ostatnich latach znacząco spadła. 

Orlen Warsaw Marathon, jeden z największych maratonów w Polsce, ogłosił właśnie termin kolejnej edycji. Impreza odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku, na tydzień przed świętami Wielkanocnymi. Wydaje się, że organizatorzy biegu spod szyldu paliwowej marki wyciągnęli wnioski ze spadającej w ostatnich latach frekwencji. Jeszcze w 2015 roku na mecie OWM zameldowało się blisko 7400 biegaczy, by dwa lata później było ich już „tylko” 5500. Na mniejsze zainteresowanie spory wpływ miało ogłaszanie terminu biegu dopiero pod koniec roku, w chwili gdy duża część biegaczy w swoich biegowych kalendarzach miała już zaplanowane inne biegi. A i sam termin biegu był dobrany niezbyt fortunnie, kolidował bowiem z inną dużą imprezą, Cracovia Maratonem.

W tym roku podanie do wiadomości terminu imprezy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, powinno przełożyć się na większą liczbę startujących osób. Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszą zapisy. Za ruch w dobrym kierunku trzeba też uznać wybór terminu. Wybierając datę 14 kwietnia organizatorzy „wstrzelili się” pomiędzy maraton w Dębnie (8 kwietnia) a maraton w Krakowie (28 kwietnia). Wciąż czekamy jeszcze na decyzję o terminie kolejnego wiosennego maratonu, tym razem w Łodzi.

ORLEN Warsaw Marathon

Wciąż nie znamy jeszcze szczegółów innych towarzyszących OWM imprez, w tym Biegu OSHEE na 10 km. Ale biegacze chcący na wiosnę pobiec maraton w stolicy, mogą już zakreślać datę 14 kwietnia w kalendarzu.

 

GD