Siedmiometrowy kolos wśród przeszkód Runmageddonu Kraków

W najbliższy weekend w Liszkach pod Krakowem odbędzie się kolejny tegoroczny bieg z cyklu Runmageddon. Organizatorzy zapowiadają, że na trasie znajdzie się zupełnie nowa przeszkoda o intrygującej nazwie „Atak Szczytowy aka Dreszczowiec”. Start w imprezie potwierdziło ponad 5 tysięcy uczestników z całej Polski. 

W weekend 25-26 sierpnia fani ekstremalnych biegów z przeszkodami spotkają się w Liszkach pod Krakowem, aby spróbować swoich sił w Runmageddonie.  Chętni mają do wyboru 4 formuły: Intro, czyli 3 kilometrowy dystans z ponad 15 przeszkodami, Rekrut – 6 kilometrowy bieg z co najmniej 30 przeszkodami oraz Classic oznaczający 12 kilometrowy odcinek z minimalnie 50 przeszkodami. Dzieci w wieku 4-11 będą mogły wziąć udział w jednokilometrowym Runmageddonie Kids naszpikowanym ponad 10 przeszkodami.

Siedmiometrowy kolos

Podczas Runmageddonu Kraków zadebiutuje nowa przeszkoda. Będzie to wielka, bo aż siedmiometrowa konstrukcja zbudowana z dwóch skośnych ścian. Dwie potężne ściany bedą wyposażone w łańcuchy, za pomocą których będzie można wspinać się na przeszkodę i z niej schodzić. Atak Szczytowy aka Dreszczowiec, bo tak brzmi nazwa kolosa, będzie jedną z największych przeszkód na trasie.

Poza tym, jak informują organizatorzy na trasach tego ekstremalnego eventu nie powinno zabraknąć wody, ponieważ przebiegać będą wzdłuż zalewu. Uczestnicy z pewnością nie raz się w nim zanurzą. W zależności od wybranej formuły Runmageddonu będą: czołgać się pod zasiekami, zataczać pętle z obciążeniami, workami z piaskiem, przeciskać się przez jelita prosto do wody, skakać przez baloty, przechodzić poręcze wąskie i szerokie, pokonywać bagna, wspinać się na drewniane i metalowe konstrukcje. Runmageddon Kraków ma być prawdziwym testem sprawnościowym, kreatywnym, a jednocześnie niezwykłą przygodą.

Nowa przeszkoda to nie jedyna niespodzianka jaka czekać będzie na uczestników. Na zdobywcę pierwszego miejsca w serii Elite kobiet oraz zwycięzcę serii Elite mężczyzn w formule Classic czeka wakacyjny voucher o wartości 2 tysięcy złotych.

Kibice w specjalnie przygotowanym miasteczku będą mogli podziwiać zmagania uczestników. W tej edycji strefa dla oglądających będzie umiejscowiona wzdłuż plaży, co pozwoli śledzić dokonania uczestników na przeszkodach przy starcie i mecie. Kibice będą też mogli skorzystać z atrakcji Strefy Challenge, w której partnerzy biegu gwarantują maksimum rozrywki i odpoczynku.

mat pras.