3×40 – czyli 40. Maraton Warszawski, 40 pracowników Sii i 40 tysięcy na cele charytatywne

Już za dwa tygodnie w 40. jubileuszowym PZU Maratonie Warszawskim pobiegnie 40 pracowników firmy Sii, która działa w branży usług IT i inżynierii. Ich udział w biegu ma także wymiar charytatywny – każdy z zawodników zbiera środki na fundację Rak’n’Roll w ramach akcji #BiegamDobrze. Do biegu zespół Sii przygotowują blogujący trenerzy: Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski. Jak informuje Biuro Prasowe Sii dotychczas pracownikom udało się zebrać ponad 32 tysiące złotych. 

W projekt #Siiruns40WM zaangażowali się eksperci Sii o zróżnicowanych specjalnościach: programiści różnych języków, testerzy, analitycy biznesowi, a także specjaliści ds. HR, sprzedaży, zarządzania i finansów. Maratończycy Sii, wspierani przez koleżanki i kolegów z firmy, a także swoich przyjaciół i znajomych, biorą udział w akcji #Biegamdobrze. Drużyna planuje zebrać łącznie 40 tysięcy złotych na wybrany wspólnie cel. Wybór padł na Fundację Rak’n’Roll. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Sii do osiągnięcia tego celu brakuje już tylko około 8 tysięcy złotych.

– Jako pomysłodawca tej inicjatywy jestem bardzo dumny, że tak wiele osób postanowiło włączyć się w ten wyjątkowy projekt – mówi Maciej Topczewski, Dyrektor łódzkiego oddziału Sii i pasjonat biegania, mający za sobą kilka europejskich maratonów. – Wyłoniona czterdziestka to osoby z różnym doświadczeniem sportowym, które podjęły nie jedno, a dwa ogromne wyzwania: przebiec maraton z jak najlepszym wynikiem indywidualnym i uzbierać co najmniej 40 tysięcy złotych na wspólny cel. Wierzę, że ze wsparciem całego Sii i naszych trenerów, osiągniemy sukces – dodaje Maciej Topczewski.

Organizatorzy projektu zdecydowali się na współpracę z dwójką znanych i doświadczonych sportowców-amatorów: Bartoszem Olszewskim (najlepszy biegacz na świecie w ubiegłorocznym Wings for life, autor bloga warszawskibiegacz.pl) i Katarzyną Gorlo (trenerka, amatorka ze świetnymi wynikami sportowymi w biegach i triathlonie, autorka bloga runtheworld.pl). Czterdziestka biegaczy przez 3 miesiące ćwiczy pod okiem trenerów, wspólnie ustalając cele i na bieżąco analizując treningi.

– Muszę przyznać, że dla nas jest to niezwykle ekscytujący projekt. Zawsze olbrzymią radość sprawiało nam przygotowanie kogoś do dystansu maratonu, a teraz mamy okazję pracować nad kondycją aż 40 osób jednocześnie! To nie tylko masa pracy, ale również olbrzymia odpowiedzialność. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie się wspierając osiągniemy sukces. Nie bez znaczenia jest dla nas również aspekt charytatywny tej akcji. – mówi Bartosz Olszewski.

Powoli dobiegają końca intensywne przygotowania do biegu – trwają także zbiórki środków na wspólny cel: 40 tysięcy złotych dla Fundacji Rak’n’Roll. Każdy może wesprzeć dowolną zbiórkę, klikając w wybranego zawodnika z poniższej listy. – Rosnące kwoty na kontach stanowią ogromną motywację dla zawodników. Wiedzą, że nie mogą zawieść podopiecznych fundacji, a to sprawia, że trenują jeszcze ciężej – podkreśla Dyrektor Sii Łódź.

Drużyna 40 biegaczy Sii na 40. PZU Maraton Warszawski:

Sii Gdańsk: Barbara, Ewa, Jacek, Mateusz, Mateusz, Paweł

Sii Katowice: Karolina, Łukasz, Marcin, Marcin, Przemek

Sii Kraków: Iza

Sii Lublin: Grzegorz, Jacek, Przemek

Sii Łódź: Adam, Ewa, Ewa, Ewelina, Łukasz, Maciej, Przemek

Sii Poznań: Łukasz, Mateusz, Paweł, Piotr, Seweryn

Sii Warszawa: Arek, Bartek, Karolina, Łukasz, Marek, Martyna, Tomek

Sii Wrocław: Marcin, Marek, Mariusz, Paweł, Piotr, Sebastian

mat pras.