Barbarian Race rzuca rękawicę Runmageddonowi

Barbarian Race zapowiada, że w przyszłym roku równolegle z regularnymi biegami przeszkodowymi z tego cyklu będą odbywać się imprezy w formule w nowej formule Opener. Będą to biegi adresowane do fanów wysiłku fizycznego, błota i dobrej zabawy, którzy dotychczas wybierali przede wszystkim starty w Runmageddonie. – Liczymy, że uda nam się zainteresować nową formułą wielu biegaczy i zaprosić do zabawy na trasie z przeszkodami, które będzie można pokonać zarówno samodzielnie jak i w grupie. Cena pakietu na Opener zaczyna się już od 75 złotych – informuje Grzegorz Szczechla, szef Barbarian Race.

Biegi w formule Opener będą odbywały się w soboty i będą poprzedzały niedziele zawody w regularnym cyklu Barbarian Race. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 8km, na której znajdzie się około 20 przeszkód. – Trasa Opener ominie najtrudniejsze przeszkody, a te które się na niej znajdą zostaną uproszczone. Celem nowej formuły jest pokazanie, że Barbarian Race nie jest taki straszny, jak go malują – śmieje się Grzegorz Szczechla. Na zachętę dodam, że wśród przeszkód Openera znajdą się i takie, które przygotujemy specjalnie dla tej formuły. Fani błota mogą liczyć również na prawdziwe barbarzyńskie błotne SPA. – dodaje.

Mimo nisko zawieszonej poprzeczki jeśli chodzi o trudność trasy na biegu będzie prowadzony pomiar czasu i zostaną wyłonieni jego zwycięzcy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.  Organizator zachęca do startu w Openerze również uczestników regularnych zawodów wskazując, że to idealnie przetarcie przed niedzielnym biegiem.

Jeszcze nie wiemy, w jakich lokalizacjach w 2019 zostaną zorganizowane biegi w nowej formule. Jak na razie na stronie internetowej zapowiedziana została tylko impreza w Wiśle, która odbędzie się 1 czerwca. – Plan z grubsza mamy już opracowany, jednak z jego ogłoszeniem musimy poczekać ze względu na wybory samorządowe. Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości – apeluje szef Barbarian Race.

Zapisy na biegi w nowej formule już trwają na stronie internetowej Barbarian Race. Cena pojedynczego startu w Openerze przy zakupie w październiku to 99 złotych, ale decydując się na pakiet czterech biegów można obniżyć ją do 75 złotych.

– To sporo taniej, niż na innych biegach przeszkodowych, które przyciągają dzisiaj szerokie rzesze uczestników. W przypadku naszego cyklu taniej nie znaczy gorzej, znamy się na organizowaniu biegów. W końcu nie bez powodu w ubiegłym roku otrzymaliśmy tytuł Najlepszego Biegu OCR w Polsce. – podkreśla Grzegorz Szczechla.

red