Hardcorowy Runmageddon Kocierz

Strome podbiegi, lodowata woda, siąpiący z nieba deszcz, a do tego jeszcze mgła, w takich okolicznościach przyszło fanom ekstremalnych wyzwań pokonywać ostatni w tym roku Górski Runmageddon na Kocierzu niedaleko Andrychowa. 

Runmageddon na stokach Przełęczy Kocierskiej był sprawdzianem siły i charakteru dla ponad 4 tysięcy osób. Dorośli oraz dzieci zmierzyli się z trasami Runmageddonu, ale także przeszywającym zimnem, deszczem i mgłą. Jesienna aura i piękne widoki rekompensowały trud Górskiego Runmageddonu, a moment dotarcia na metę wyzwalał w uczestnikach energię i przepełniał ich dumą.

W sobotę w trzech różnych formułach wystartowało łącznie ponad 2 tysiące osób. Dzieci zmierzyły się z jednokilometrową trasą Runmageddonu Kids naszpikowaną ponad 10 przeszkodami, a dorośli pokonali formuły: Intro czyli trzykilometrowy bieg z minimum 15 przeszkodami lub Rekrut, sześciokilometrowy dystans najeżony co najmniej 30 utrudnieniami.

W niedzielę 21 października do boju ruszyło ponad 2,6 tysiąca harpaganów, którzy za cel postawili sobie pokonanie najdłuższego, bo ponad 21-kilometrowego, dystansu tej edycji. Zmagali się morderczymi podbiegami, błotnistą nawierzchnią, mgłą i  niską temperaturą oraz siedemdziesięcioma przeszkodami.

Runmageddon Kocierz

Trasa była bardzo sroga, podbiegi miażdżyły kolana. Podłoże trudne i śliskie od błota, kamieni po liście i korzenie, ale udało się pokonałem Hardcore’a! Satysfakcja niesamowita. – mówi Maciej, uczestnik Runmageddonu Hardcore. Wśród startujących w tej najdłuższej formule 1750 osób wywalczyło tytuł i statuetkę Weterana czyli zawodnika, który w jednym sezonie pokonał 3 formuły: Rekrut, Classic i Hardcore. Kocierski Runmageddon był ostatnią szansą w tym sezonie, by zdobyć ten zacny tytuł i dołączyć do grona wytrwałych weteranów.

Wszystkim uczestnikom Runmageddonu Kocierz gratuluję, to była naprawdę ekstremalny, górski bieg pełen zaskakujących przeszkód. Dziękuję Kocierz Hotel & Spa za udostępnienie tego niezwykłego obiektu do stworzenia iście ekstremalnych tras. Kocierska lodowa ze zjeżdżalnią i Sponiewierator wbiją się w pamięć uczestników. Dziękuje też Gminie Andrychów za pomoc i gościnę. – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon Kocierz

Seria Elite – wyniki

Każdego dnia eventu, rano startowała serie Elite czyli zawodnicy, którzy pokonując Runmageddon walczą o najlepszy czas. W sobotę w formule Rekrut najszybciej, bo w 56 minut i 36 sekund na metę przybiegł Mateusz Salamon, zdobywając pierwsze miejsce. Drugie wybiegł Artur Kozłowski z czasem 1 godzina 19 minut i 14 sekund, a trzecie Marek Firlej, pokonując dystans w 1 godzinę 22 minuty i 35 sekund. W niedzielę Mateusz Salamon po raz drugi stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce w formule Hardcore. Przebiegł on najdłuższy tej edycji dystans w 2 godziny 58 minut. Tuż po nim na metę dotarł Jacek Konewka z czasem 3 godziny 6 minut i 29 sekund, a trzecie miejsce zajął Jakub Wypukoł z czasem 3 godziny 16 minut i 4 sekundy.

Runmageddon Kocierz był ostatnim w tym roku górskim biegiem z przeszkodami, ale to jeszcze nie koniec ekstremalnych wyzwań w tym sezonie. W weekend 17-18 listopada w Siedlcach, w województwie mazowieckim odbędzie się Finał Ligi Runmageddonu a wraz z nim III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych z 10-kilometrową trasą i 50 przeszkodami, więcej informacji na stronie: www.runmageddon.pl

mat.pras