Tough Mudder wchodzi do Polski. Runmageddon: „Nie boimy się konkurencji”

Tough Mudder, jeden z największych na świecie biegów OCR ogłosił, że w przyszłym roku w Polsce odbędą się pierwsze imprezy z tego cyklu. Jeszcze nie wiemy dokładnie ile biegów zostanie zorganizowanych i w jakich lokalizacjach. Marka jest aktywna w mediach społecznościowych, została również uruchomiona polska wersja strony internetowej. 

„Najlepszy błotny bieg na świecie” – takim m.in. hasłem Tough Mudder promuje swoje wydarzenia na Facebooku. Organizatorzy nie przedstawili jak na razie żadnych szczegółów dotyczących formuł i terminów imprez. Przyjmują jedynie zapisy od biegaczy zainteresowanych otrzymaniem statusu VIP, który ma gwarantować niższe ceny na pakiety startowe. W portfolio Tough Mudder znajdują się biegi na dystansach 5km z 10 przeszkodami, 8km z 13 przeszkodami oraz 16km z ponad 20 przeszkodami na trasie.

O nowego gracza na polskiej scenie OCR zapytaliśmy Grzegorz Szczechlę, szefa Barbarian Race. – Ze względu na charakter imprez Tough Mudder to przede wszystkim konkurencja dla Runmageddonu i może również dla naszej nowej formuły Opener – powiedział. – Nie jest to na pewno alternatywa dla organizowanych przez nas regularnych zawodów w cyklu Barbarian Race. – dodał.

Wczoraj przy okazji konferencji prasowej dotyczącej podsumowania projektu Runmageddonu Kaukaz o Tough Mudder rozmawialiśmy z Jaro Bienieckim, szefem Runmageddonu.  – Udało nam się zbudować silną pozycję na lokalnym rynku, dlatego nie obawiamy się wejścia Tough Muddder do Polski. Poza tym uważam, że w naszym kraju przed rynkiem biegów przeszkodowych są wciąż bardzo dobre perspektywy i spodziewam się, że zainteresowanie naszymi imprezami będzie wciąż rosnąć. – powiedział.

Tough Mudder to jeden z najstarszych biegów OCR na świecie. Pierwsza impreza spod tego szyldu odbyła się w 2010 roku, dla porównania Runmageddon, największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych zadebiutował cztery lata później. Jak podaje Tough Mudder na swojej stronie internetowej dotychczas w ponad 200 imprezach wzięło udział co najmniej 3,5 miliona osób. Biegi w tym cyklu organizowane są w 10 krajach na całym świecie.

Od kilku dni próbowaliśmy skontaktować się z organizatorami Tough Mudder w Polsce, aby dowiedzieć się więcej na temat imprez w 2019 roku.  Jak tylko uda nam się uzyskać więcej informacji, napiszemy o tym na naszym portalu.

md

fot. Cheryl Foster