Znamy organizatorów przyszłorocznych biegowych mistrzostw Polski

Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął decyzję dotyczącą wyboru gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Polski. 95. edycja lekkoatletycznego czempionatu odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 w Radomiu. Tradycyjnie mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn odbędą się podczas Orlen Warsaw Marathonu, a o medale MP w półmaratonie rywalizacja toczyć będzie się na ulicach Piły. W kalendarzu pojawią się także nowe lokalizacje.

Przyszłoroczne 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 23-25 sierpnia w Radomiu. Późny termin rozegrania krajowego czempionatu ma związek z terminem mistrzostw świata, które odbędą się w Dosze pomiędzy 27 września i 6 października 2019 roku. Do organizacji mistrzostw aplikował również Włocławek, w którym ostatecznie mistrzostwa Polski odbędą się w kolejnym roku. Włocławek zorganizuje 96. edycję, która będzie jednocześnie przedolimpijską próbą dla naszych zawodników. Zimą 2019 roku rozegrane zostaną 63. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, a zmagania toczyć się będą w dniach 16-17 lutego w Arenie Toruń.

Maratończycy o medale MP powalczą tradycyjnie podczas Orlen Warsaw Marathonu, który w przyszłym roku odbędzie się 14 kwietnia. Maratonki o tytuły mistrzowskie będą rywalizowały tydzień wcześniej, podczas 46. Maratonu Dębno. Rywalizacja o medale w półmaratonie, podobnie jak od wielu lat, toczyć się będzie na ulicach Piły, podczas rozgrywanego zawsze w pierwszą niedzielę września Półmaratonu Signify Piła.

Yared Shegumo mistrzem Polski w maratonie

Nowością w sezonie 2019 będzie osobna rywalizacja na dystansie 5 000 metrów. Przypomnijmy, że dotychczas o medale w biegu na 5 000 m walczono podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. W przyszłym roku medale w tej konkurencji zostaną rozdane podczas osobnych zawodów, dla seniorów oraz juniorów w Sieradzu. Z kolei rywalizacja o medale MP w biegu na 10 000 metrów (seniorów i U23) odbędzie się w Białogardzie.

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym zostaną przeprowadzone w Supraślu, otwarte mistrzostwa w biegu ulicznym na 5 kilometrów zorganizują Słupca (kobiety) oraz Warszawa (mężczyźni). Zmagania panów na dystansie 10 kilometrów tradycyjnie odbędą się w Gdańsku, podczas Biegu Św. Dominika.

Przełajowe mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych rozegrane zostaną pod koniec listopada 2019 roku. Organizator tej imprezy nie jest jeszcze znany.

 

źródło: pzla.pl